V Japonsku vyhrál Evans a získal korunu vicemistra světa

rav rav
19. 11. 2023 8:33
Sledujte s námi aktuální výsledky světového šampionátu v rallye, který díky Středoevropské rallye letos poprvé zavítal také do České republiky.
Kalle Rovanperä (Toyota) na trati Estonské rallye 2023
Kalle Rovanperä (Toyota) na trati Estonské rallye 2023 | Foto: Jaanus Ree / Red Bull Content Pool

20. 7. - 23. 7. Estonská rallye

Kalle Rovanperä, 22letý finský jezdec v Toyotě, získal třetí vítězství v řadě na Estonské rallye. Díky druhému letošnímu triumfu se úřadující mistr světa navýšil svůj náskoku v čele seriálu před týmový kolegou Elfynem Evansem na 55 bodů.

Rovanperä v Estonsku vyhrál 14 z 20 20 rychlostních zkoušek a triumfoval s náskokem skoro 53 sekund před Belgičanem Thierrym Neuvillem v Hyundai. Třetí byl Fin Essapeka Lappi v dalším Hyundai. Domácí favorit Ott Tänak sice vyhrál šest měřených testů, ale protože před startem soutěže dostal pětiminutový trest za nucenou výměnu motoru, skončil jezdec Fordu na osmém místě.

Estonská rallye: 1. Rovanperä, Halttunen (Fin./Toyota Yaris) 2:36:03,1, 2. Neuville, Wydaeghe (Belg./Hyundai i20) -52,7, 3. Lappi, Ferm (Fin./Hyundai i20) -59,5, 4. Evans, Martin (Brit./Toyota Yaris) -1:06,8, 5. Suninen, Markkula (Fin./Hyundai i20) -2:21,1,5, 6. Loubet, Gilsoul (Fr., Belg./Ford Puma) -3:09,9,… 26. Kohn, Woodburn (ČR, Brit./Ford Fiesta) -28:06,0.

Průběžné pořadí MS (po 8 z 13 závodů): 1. Rovanperä 170, 2. Evans 115, 3. Neuville 112, 4. Tänak (Est./Ford Puma) 104, 5. Ogier (Fr./Toyota Yaris) 98, 6. Lappi 87, …22. Cais (ČR/Škoda Fabia RS) a Prokop (ČR/Ford Fiesta) oba 1.

Pořadí týmů: 1. Toyota 331, 2. Hyundai 274, 3. M-Sport/Ford 195.