Sardinie patřila rallye. Po sprše bahna a prašném oparu přišla koupel v moři

Sardinie patřila rallye. Po sprše bahna a prašném oparu přišla koupel v moři
Před tím, aby si mohli oddychnout, museli ale jezdci a navigátoři zdolat dvacet rychlostních zkoušek. Na Sardinii je čekalo bláto,...
Takový výhled se italské šičce hned tak nenaskytne. Před jejím krámkem se řítí Thierry Neuville v Hyundai.
Ne každý z účastníků 18. ročníku Rallye Italia Sardegna viděl cíl. Kalle Rovanperä takhle "rozebral" svoji Toyotu.
Martin Prokop Italskou rallye miluje, na Sardinii nechyběl od roku 2003 ani jednou.
Foto: Jaanus Ree/Red Bull Content Pool
rav Jaanus Ree/Red Bull Content Pool, rav
8. 6. 2021 18:30
Prohlédněte si fotografie z Italské rallye, kterou na Sardinii pokračoval o víkendu světový šampionát v automobilových soutěžích.
 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 44 minutami

Parlamentní volby v Lotyšsku podle prvních odhadů vyhráli konzervativci

Parlamentní volby v Lotyšsku podle prvních odhadů vyhrála strana Jednota konzervativního premiéra Krišjánise Kariňše. Získala 22 procent hlasů, uvedla agentura Reuters s odkazem na lotyšské tiskové agentury LETA a televize LSM To, zda se ministerský předseda udrží u moci, ale bude záviset na výsledku potenciálních koaličních partnerů. Do parlamentu se patrně nedostala sociální demokracie, která měla v končícím volebním období nejsilnější poslanecký klub a opírala se o ruskou menšinu.

V lotyšském parlamentu, který má 100 členů, bude podle odhadů zastoupeno osm stran. Tři z nich se ale pohybují jen lehce nad minimální hranicí pěti procent získaných hlasů. S preferencemi kolem 11 procent skončila patrně na druhém místě Sjednocená kandidátka a na třetím místě koalice Zelených a zemědělců. Tyto dvě strany by podle agentury AFP mohly vytvořit vládní koalici s Jednotou.

Podle prvních odhadů zůstala před branami parlamentu proruská sociální demokracie. Odhady ji přisuzují 3,5 procenta preferencí. V končícím volebním období byla sice v opozici, měla však nejsilnější parlamentní klub a ve volbách v roce 2018 dostala zhruba pětinu hlasů.

Volby v malé pobaltské zemi, která má silnou ruskou menšinu, ovlivnila válka na Ukrajině a také růst cen energií a vysoká inflace. Před volbami prezident Egils Levits vyzval 1,5 milionu voličů, aby nedali svůj hlas proruským stranám.

Zdroj: ČTK
Další zprávy