FOTO Rallye Vsetín: kočky, bouračky i radost nového mistra

Hostesky trefně "vymalované" jako kočky dokreslovaly atmosféru Rallye Vsetín. Jak letos probíhala si prohlédněte v této fotogalerii
Ale ne každá posádka si užívala jen pohledu na krásu dívek nebo okolí rychlostních zkoušek.
Oldřich Boček se musel spolehnout na pomoc diváků,...
... ale jeho Seat Leon odjížděl z místa nehody pořádně "pocuchaný".
Ovšem nebyl to jediný vsetínsky karambol,...
Foto: i-motorsport.cz/Tomáš Brázdil
24. 10. 2013 15:00
Prohlédněte si fotografie z Rallye Vsetín, jíž vyvrcholil domácí šampionát ve sprintrallye.

Vsetín - Prohlédněte si fotografie z Rallye Vsetín, jíž vyvrcholil domácí šampionát ve sprintrallye. Za poskytnutí fotografií děkujeme stránkám i-motorsport.cz.

Rallye Vsetín, osmý a závěrečný závod MČR ve sprintrallye: 1. Jakeš, Novák (Mitsubishi Lancer Evo IX R4) 40:58,3, 2. Odložilík, Tureček (Škoda Fabia S2000) -29,5, 3. Sýkora, Škardová (Ford Fiesta R5) -35,9, 4. Cvrček, Šálek (Škoda Fabia S2000) -56,2, 5. Dohnal, Venclík (Peugeot 207 S2000) -57,6, 6. Tlusťák, Vágner (Škoda Fabia S2000) -1:29,4.

Konečné pořadí: 1. Odložilík 162 b., 2. Jakeš 156, 3. Sýkora 118.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 14 minutami

Tálibán pověsil na náměstí v západoafghánském městě Herát mrtvé tělo na jeřáb

Signalizuje to návrat některých metod, k nimž se islamistické hnutí uchylovalo v minulosti, poznamenala agentura. Muž, jenž provozuje na náměstí lékárnu, agentuře popsal, že na místo byla přinesena čtyři těla, z nichž tři skončila vystavená na dalších náměstích ve městě. Tálibové podle něj lidem sdělili, že čtveřice se podílela na únosu a policie je zabila. Tálibán se zatím oficiálně nevyjádřil.

Núruddín Turábí - jeden ze zakladatelů radikálního islamistického hnutí a hlavní zastánce přísného výkladu islámského práva v době, kdy Tálibán vládl v Afghánistánu poprvé, řekl tento týden agentuře AP, že uskupení hodlá opět provádět popravy a utínat ruce. Podle jeho slov se to ale možná nebude dít veřejně jako v minulosti.

Od chvíle, kdy Tálibán v polovině srpna převzal kontrolu na asijskou zemi, mnozí Afghánci i svět s obavami sledují, zda tálibové obnoví tvrdou vládu z druhé poloviny 90. let, kdy hnutí Afghánistán spravovalo poprvé. Vůdci radikálního uskupení zůstávají zakořeněni v hluboce konzervativním a tvrdém světonázoru, ačkoliv přijímají technologické změny jako jsou mobilní telefony, poznamenala AP.

Představitelé Tálibánu dříve prohlásili, že nebudou opakovat fundamentalistickou politiku předchozí vlády svého hnutí.

před 2 hodinami

Při sebevražedném útoku v Somálsku zemřelo nejméně sedm lidí

Nejméně sedm lidí v sobotu zemřelo při sebevražedném útoku nedaleko prezidentské rezidence v somálské metropoli Mogadišo, informovala agentura Reuters s odvoláním na místního představitele. Osm lidí je po výbuchu zraněných., dalších osm je zraněnýc

Bomba nastražená v autě explodovala ve chvíli, kdy byl vůz na křižovatce. Svědek agentuře Reuters popsal, že viděl sedm zničených automobilů a tři rikši. Celá křižovatka byla podle něj potřísněna krví.

Kdo za útokem stojí, zatím není zřejmé. Podobné útoky nicméně často provádí islamistické hnutí Šabáb, které je napojeno na teroristickou síť Al-Káida. Šabáb chce v africké zemi svrhnout vládu a prosadit svůj přísný výklad islámského práva.

Zdroj: ČTK
Další zprávy