FOTO Václav Pech nemá pech. Vyhrál i v Krumlově

I když se rallye jede v otevřené krajině, občas pořadatelé jezdcům postaví do cesty nějaké překážky. A záleží už jen na jejich umu a schopnostech, jak se s nimi vypořádají.
V Rallye Český Krumlov se to nejlépe povedlo Václavu Pechovi s vozem Mini John Cooper Works S2000,který tak vyhrál druhý podnik mezinárodního mistrovství ČR za sebou.
Automobilové soutěže patří mezi nejoblíbenější motoristické disciplíny u nás, všechny rychlostní zkoušky domácích rallye jsou obsypány diváky.
Nejen piloti a navigátoři jsou důležitou součástí rallye. Taková soutěž by se nikdy nemohla konat bez pomoci místních dobrovolných hasičů....
...nebo armády dobrovolných pořadatelů.
Foto: i-motorsport.cz/Lukáš Chum
Sport i-motorsport.cz/Lukáš Chum, Sport
28. 5. 2013 14:13
Podívejte se na fotogalerii z víkendové Rallye Český Krumlov, kterou opanoval Václav Pech.

Český Krumlov - Podívejte se na fotogalerii z víkendové Rallye Český Krumlov, kterou opakoval Václav Pech před Romanem Krestou. Za poskytnutí fotografií děkujeme stránkám www.i-motorsport.cz.

 

Právě se děje

před 25 minutami

Pohár bude bez fanoušků, vstupenky si rozdělí partneři

Fotbalová asociace České republiky nebude moci kvůli aktuálním protikoronavirovým opatřením poskytnout finalistům domácího poháru vstupenky pro volný prodej fanouškům. Povolená kapacita 10 procent diváků na stadionu je pro zápas mezi Plzní a Slavií vyhrazena dlouhodobým partnerům. Uvedli to představitelé soutěže na twitteru.

"Aktuální epidemiologická výjimka stanovuje maximální možnou hranici naplnění stadionu na deset procent celkové kapacity. Ta je určena pouze dlouhodobým partnerům a z tohoto důvodu nemůže momentálně FAČR zahájit prodej vstupenek na finálový zápas," uvedli zástupci soutěže.

"Vzhledem k aktuálním opatřením neobdrží klub od FAČR žádnou volnou kapacitu vstupenek, které by mohly být nabídnuty do volného prodeje pro fanoušky," informoval na svých stránkách i plzeňský klub.

Finálový duel, v němž mohou slávisté završit double, se uskuteční v plzeňské Doosan Aréně 20. května od 17:00.

Zdroj: ČTK
před 50 minutami

Milion chvilek svolal na příští čtvrtek demonstraci, bude požadovat demisi Benešové

Spolek Milion chvilek pro demokracii v reakci na odstoupení nejvyššího státního zástupce Pavla Zemana, který naznačil, že čelil tlaku ministryně spravedlnosti Marie Benešové, svolal na příští čtvrtek demonstraci, na níž bude požadovat demisi ministryně. Konat se bude 20. května od 18:30 na Václavském náměstí.

"Nátlak Marie Benešové na Pavla Zemana je naprosto nepřijatelný. Vyšetřování kauzy Čapí hnízdo se chýlí ke konci a hradní kauzy probublávají. Tahle vláda nesmí rozhodovat o dalším nejvyšším státním zástupci," řekl k okolnostem pro pořádání demonstrace předseda Milionu chvilek Benjamin Roll. 

"Požadujeme demisi Marie Benešové. A požadujeme, aby vláda s trestně stíhaným premiérem nevybírala nového státního zástupce," dodal.

Spolek kvůli tomu zrušil původně plánované pondělní setkání "100 let stačilo!" k příležitosti 100 let od založení komunistické strany, kde plánoval předčítat jména obětí komunistického režimu před sídlem KSČM.

Zdroj: ČTK
Další zprávy