Pešek zajel v Barceloně nejrychlejší čas

ČTK
8. 6. 2007 16:52
Barcelona - Český motocyklista Lukáš Pešek vyhrál první část kvalifikace na Velkou cenu Katalánska třídy do 125 ccm na MS silničních motocyklů.

Na okruhu v Barceloně v pátek jedenadvacetiletý rodák z Prahy dosáhl času 1:51,119 a druhého Mattiu Pasiniho z Itálie porazil o 51 tisícin sekundy.

Pešek, který kvůli pádu v předešlém závodu v italském Mugellu přišel o vedení v průběžném pořadí seriálu a momentálně je na třetím místě, si v kvalifikaci oproti dopolednímu volnému tréninku výrazně polepšil. Zrychlil o čtyři desetiny sekundy a posunul se z pátého na první místo.

Dále čtěte:

Pomohl mu však i fakt, že Pasini nedokázal zopakovat svůj výkon. Ital se totiž jako jediný na katalánském okruhu zatím dokázal ve třídě do 125 ccm dostat pod minutu a 51 sekund.

"Je to jen výsledek dobře fungujícího týmu. Provizorní pole position mě těší, snad to zítra potvrdím. Ale nejdůležitější stejně bude závod," uvedl Pešek na stránce týmu Valsir Seedorf Derbi.

V dvěstěpadesátkách bude v sobotu hájit pole position vedoucí muž pořadí Jorge Lorenzo ze Španělska na aprilii. Obhájce titulu dnes jako jediný pokořil hranici minuty a 46 sekund. Karel Abraham byl o tři sekundy pomalejší a patří mu zatím sedmnáctá pozice.

V trénincích královské třídy MotoGP byl nejrychlejší další Španěl Dani Pedrosa s hondou. Piloti nejsilnějších strojů mají jedinou kvalifikaci na programu v sobotu, kdy se rozhodne o pořadí na startu nedělní Velké ceny i ve slabších kubaturách.

Výsledky - 1. část kvalifikace:
Do 125 ccm: 1. Pešek (ČR/Derbi) 1:51,119, 2. Pasini (It./Aprilia) 1:51,170, 3. De Rosa (It./Aprilia) 1:51,315, 4. Talmácsi (Maď./Aprilia) 1:51,380, 5. Faubel (Šp./Aprilia) 1:51,395, 6. Gadea (It./Aprilia) 1:51,493.
Do 250 ccm: 1. Lorenzo 1:45,913, 2. Barberá (oba Šp./Aprilia) 1:46,013, 3. Dovizioso (It./Honda) 1:46,201, 4. Bautista (Šp./Aprilia) 1:46,436, 5. De Angelis (San Mar./Aprilia) 1:46,448, 6. Kallio (Fin./KTM) 1:46,629, ...17. Abraham (ČR/Aprilia) 1:48,925.