Zraněného Američana nahradí v české stáji Formule 2 ruský pilot Isaakjan

Radek Vičík Radek Vičík
19. 9. 2019 10:00
Zraněného Američana Juana Manuela Correu, který je po vážné havárii nadále v umělém spánku, nahradí podle exkluzivních informací Aktuálně.cz v monopostu české stáje Formule 2 Antonína Charouze do konce sezony ruský pilot Matevos Isaakjan.
Pilot Formule 2 Matevos Isaakjan
Pilot Formule 2 Matevos Isaakjan | Foto: Sauber Junior Team by Charouz

21letý rodák z Moskvy absolvuje v barvách stáje Sauber Junior Team by Charouz oba zbývající dvojzávody: v Soči i v Abú Zabí.

"Je úžasné, že mohu jet mistrovství Formule 2, hlavně moji domovskou Velkou cenu v Soči. Je to celkem neočekávaný zvrat, ale jsem za tuto šanci moc vděčný a rád se k týmu připojím," uvedl ruský jezdec.

Correa byl jedním z účastníků tragické havárie ve Spa-Fracorchamps, při níž zahynul francouzský pilot Anthoine Hubert. Američan zůstává v londýnské nemocnici ve stabilizovaném, byť velmi vážném, stavu. Lékaři ho stále drží v umělém kómatu.

Isaakjan přichází do F2 ze světového šampionátu ve vytrvalostních závodech (WEC), kde pilotoval prototyp elitní třídy LMP1 ruské stáje SMP Racing. Má ovšem i zkušenosti s formulemi. Závodil v GP3 či v dnes už neexistujícím šampionátu Word Series Formula V8 3.5. Tam byl před dvěma lety druhý za Charouzovým pilotem Pietrem Fittipaldim.

"Matevos má zkušenosti z formulových závodů a jsem nadšený, že ho uvidím ve Formuli 2. Je vždy obtížné naskočit v průběhu roku za jiného jezdce, ale jsme připraveni sezonu dokončit co možná nejlépe," uvedl šéf týmu Antonín Charouz.

 

Právě se děje

před 13 minutami

Ve Strakonicích kvůli Ústavnímu soudu opakovaly volby. Původní vítěz ještě posílil

Opakované obecní volby ve Strakonicích vyhrálo hnutí Strakonická Veřejnost. Získalo 64,72 procenta hlasů, což znamená 17 mandátů v 21členném zastupitelstvu. Strakonická Veřejnost tak ještě zvýraznila své vítězství v porovnání s řádnými volbami v říjnu 2018.

Tehdy ji podpořilo 51,1 procenta voličů. Jeden z neúspěšných kandidátů Karel Jánský (Změna pro Strakonice) ale podal stížnost, že v radničním zpravodaji, na výlepových plochách i sloupech lamp byla Strakonická Veřejnost zvýhodněna. Ústavní soud nakonec rozhodl, že se volby zopakují.

Do zastupitelstva se kromě Strakonické Veřejnosti dostaly ještě dva subjekty. 3Koalice pro silné Strakonice získala tři a Jihočeši 2012 jeden mandát. Volební účast činila 48 procent. V opakovaných volbách usilovalo o podporu deset subjektů. Poprvé kandidovalo i hnutí Trikolóra Václava Klause mladšího. Podpořilo jej 3,32 procenta voličů.

Další zprávy