Zraněného Američana nahradí v české stáji Formule 2 ruský pilot Isaakjan

Radek Vičík Radek Vičík
19. 9. 2019 10:00
Zraněného Američana Juana Manuela Correu, který je po vážné havárii nadále v umělém spánku, nahradí podle exkluzivních informací Aktuálně.cz v monopostu české stáje Formule 2 Antonína Charouze do konce sezony ruský pilot Matevos Isaakjan.
Pilot Formule 2 Matevos Isaakjan
Pilot Formule 2 Matevos Isaakjan | Foto: Sauber Junior Team by Charouz

21letý rodák z Moskvy absolvuje v barvách stáje Sauber Junior Team by Charouz oba zbývající dvojzávody: v Soči i v Abú Zabí.

"Je úžasné, že mohu jet mistrovství Formule 2, hlavně moji domovskou Velkou cenu v Soči. Je to celkem neočekávaný zvrat, ale jsem za tuto šanci moc vděčný a rád se k týmu připojím," uvedl ruský jezdec.

Correa byl jedním z účastníků tragické havárie ve Spa-Fracorchamps, při níž zahynul francouzský pilot Anthoine Hubert. Američan zůstává v londýnské nemocnici ve stabilizovaném, byť velmi vážném, stavu. Lékaři ho stále drží v umělém kómatu.

Isaakjan přichází do F2 ze světového šampionátu ve vytrvalostních závodech (WEC), kde pilotoval prototyp elitní třídy LMP1 ruské stáje SMP Racing. Má ovšem i zkušenosti s formulemi. Závodil v GP3 či v dnes už neexistujícím šampionátu Word Series Formula V8 3.5. Tam byl před dvěma lety druhý za Charouzovým pilotem Pietrem Fittipaldim.

"Matevos má zkušenosti z formulových závodů a jsem nadšený, že ho uvidím ve Formuli 2. Je vždy obtížné naskočit v průběhu roku za jiného jezdce, ale jsme připraveni sezonu dokončit co možná nejlépe," uvedl šéf týmu Antonín Charouz.

 

Právě se děje

před 28 minutami

Třináct obětí při sebevražedném útoku v Kábulu

Nejméně 13 obětí včetně dětí a 30 zraněných si vyžádal sebevražedný atentát u školy v Kábulu. Zranění některých jsou vážná, takže počet obětí může vzrůst. Islamistické hnutí Tálibán odpovědnost za útok odmítlo. "Sebevražedný útočník se snažil dostat do školy, ale její ochranka si ho všimla. Poté se útočník odpálil v blízkosti školy," citovala agentura AFP afghánské ministerstvo vnitra. Dnešní útok se odehrál jen dva dny poté, co při náletu afghánské armády, který zasáhl náboženskou školu v severovýchodní provincii Tachár, zahynulo nejméně 12 lidí, včetně dětí. Nálet byl namířen proti hnutí Tálibán, které krátce předtím ve stejné provincii zabilo téměř čtyři desítky příslušníků afghánských jednotek.

Další zprávy