Sníh kosil závody po celé Evropě. V Assenu tak Bautista přišel o desáté vítězství

Radek Vičík Radek Vičík
13. 4. 2019 16:26
Studená fronta, která v sobotu vtrhla do Evropy, připravila Alvara Bautistu o desátý triumf v sezoně MS superbiků po sobě. Španělský motocyklista sice suverénně vyhrál kvalifikaci, ale samotný první podnik víkendu v Assenu byl zrušen kvůli sněhu. Vločky na trati trápily i piloty automobilů na legendárním Zeleném pekle, tedy na starém Nürburgringu.
Alvaro Bautista si v Assenu hraje se sněhovou koulí.
Alvaro Bautista si v Assenu hraje se sněhovou koulí. | Foto: Ducati Motor via Instagram

Teploměr na nizozemském okruhu, který hostí čtvrtí díl světového šampionátu superbiků, klesl na pouhé tři stupně Celsia. Krátce před startem první hlavní jízdy elitní kategorie začalo sněžit.

Závod byl nejprve odložen. Když už to 28 minut po původně stanoveném začátku vypadalo konečně na start, vrátily se nad Assen sněhové vločky. To vedlo k dalšímu odkladu a následnému zrušené dalšího programu.

V neděli jsou naplánovány obě zbývající jízdy - kratší a méně bodovaná Superpole Race a po ní i hlavní závod. Bautista v sedle Ducati vyhrál letos všech devět zatím odjetých bodovaných jízd a šampionát vede suverénně před obhájcem titulu Jonathanem Reou s Kawasaki.

Sníh v sobotu netrápil jen motocyklisty. Na Nordschleife známé jako Zelené peklo se jel druhý díl tradičního vytrvalostního seriálu VLN. Piloti ale odjeli jen pět minut, pak byl závod kvůli hustému sněžení přerušen. Po dlouhých desítkách minut čekání byl na Nürburgringu vyhlášen předčasný konec.

Sníh na Nordschleife:

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 9 minutami

Kubánské úřady poprvé potvrdily, že v souvislosti s protivládními demonstracemi z loňského července stíhají stovky lidí

Oficiální místa dosud zprávy o zadržených nekomentovala, organizace na ochranu lidských práv ale referovaly o rozsáhlé represi a americké ministerstvo zahraničí mluvilo o stovkách lidí ve vězení.

Podle prohlášení, který dnes otiskl vládní deník Granma, za demonstrace bylo stíháno 790 osob. Zhruba 80 jich nakonec úřady neobvinily a 172 již bylo odsouzeno. Nejčastějšími obviněními jsou poškozování cizí věci, násilí proti úřední osobě či narušování veřejného pořádku. Zhruba 70 procent obviněných je ve vazbě. Mezi stíhanými jsou i desítky nezletilců.

Zdroj: ČTK
před 15 minutami

Křeslo zbývajícího, šestého místopředsedy sněmovny zůstalo i po prvním kole úterní tajné volby neobsazené

Poslanci nezvolili nominanta ANO Karla Havlíčka ani předsedu SPD Tomia Okamuru. Oba postoupili do druhého kola, které následuje. Jeho výsledky budou vyhlášeny ve středu ráno.

Ke zvolení bylo nutných 81 poslaneckých hlasů. Někdejší vicepremiér Havlíček dostal 57 hlasů a Okamura 24 hlasů, oznámil předseda volební komise Martin Kolovratník (ANO). Komise vydala 161 hlasovacích lístků, 11 poslanců svůj hlas neodevzdalo. Volilo tedy 150 poslanců.

Zdroj: ČTK
před 31 minutami

Šéfkou Klicperova divadla zůstává na dalších šest let Mikulková

Klicperovo divadlo v Hradci Králové nadále povede dosavadní ředitelka Eva Mikulková. V konkurzu porazila bývalého šéfa pražského Národního divadla Daniela Dvořáka a divadelníka Josefa Jana Kopeckého. Rozhodnutí výběrové komise v úterý schválila správní rada, která Mikulkovou potvrdila ve funkci na dalších šest let.

"Pandemie ze všeho nejvíce nepřeje kultuře a pro divadla a další kulturní instituce je to mimořádně těžká doba, proto je dobře, že tým kolem paní ředitelky bude moci pokračovat," říká náměstkyně hejtmana pro kulturu Martina Berdychová z hnutí Východočeši.

Divadlo mělo před pandemií rozpočet okolo 70 milionů korun, vloni 65 milionů. Financují jej z největší části město Hradec Králové a dále Královéhradecký kraj s ministerstvem kultury. Mikulková jej vede od roku 2015.

Zdroj: ČTK
Další zprávy