První pražskou Grand Prix ovládl Zmarzlik, Milík skončil bez bodů

Radek Vičík Radek Vičík
Aktualizováno 18. 9. 2020 22:24
Obhájce titulu Bartosz Zmarzlik vyhrál v pátek první z dvojice plochodrážních Grand Prix v Praze. Václavu Milíkovi závod nevyšel. Český závodník na divokou kartu nezískal ani bod a skončil tak i za náhradníkem Eduardem Krčmářem, jenž měl jeden bod.

Polský jezdec ve finále porazil druhého Tai Woffindena z Británie, jenž v Břevnově zvítězil v letech 2013 až 2015, a třetího Slováka Martina Vaculíka. Čtvrtý skončil Emil Sajfutdinov z Ruska, ten v Praze vyhrál před 11 lety.

Zmarzlik se v průběžném pořadí šampionátu vyšvihl do čela před švédského Fredrika Lindgrena, který vypadl v semifinále.

Milík ani v jedné z pěti rozjížděk základní části nedokázal dojet lépe než na čtvrtém místě. Krčmář ho porazil ve vzájemném souboji v první jízdě a dosáhl tak na jeden bod v průběžné tabulce seriálu. Milík zůstává zatím na nule. Bilanci si bude moci vylepšit hned v druhé Grand Prix České republiky, v níž bude opět držitelem divoké karty.

Stadion na Markétě je jediným místem mimo Polska, který hostí podniky zkrácené sezony světového šampionátu na krátké ploché dráze. Druhý pražský závod - a celkově šestý - se jede už v sobotu, seriál vyvrcholí začátkem října dvěma podniky v Toruni.

Grand Prix České republiky, závod MS na ploché dráze v Praze:

Finále: 1. Zmarzlik (Pol.), 2. Woffinden (Brit.), 3. Vaculík (SR), 4. Sajfutdinov (Rus.).

Další pořadí: 5. Lindgren (Švéd.), 6. Doyle (Austr.), 7. Laguta (Rus.), 8. Madsen (Dán.), …16. Krčmář 1 bod, 17. Milík, 18. Kvěch (všichni ČR) oba 0.

Průběžné pořadí MS (po 5 z 8 závodů): 1. Zmarzlik 79, 2. Lindgren 78, 3. Woffinden 71, …18. Krčmář 1.

před 49 minutami

Kouč italských mistrů světa Lippi ukončil kariéru

Strůjce italského triumfu na fotbalovém mistrovství světa v roce 2006 Marcello Lippi ukončil trenérskou kariéru. Naposledy vedl do loňského listopadu reprezentaci Číny, ale další angažmá už hledat nebude. Jinou práci ve fotbalovém prostředí nicméně dvaasedmdesátiletý uznávaný kouč nevyloučil.

"Co se týče trenérského řemesla, tak s tím je definitivně konec. Skutečně," řekl Lippi pro RadioSportiva. "Stačilo to. Možná bych mohl být užitečný v jiné funkci, uvidíme. Do jara ale nic," dodal kouč, který s Italy slavil zlato před 14 lety na MS v Německu.

Lippi do roku 2010 působil výhradně v rodné Itálii. S Juventusem získal pětkrát domácí titul a vyhrál i Ligu mistrů. Po odchodu do Číny ovládl tamní soutěž s klubem Kuang-čou a následně neodolal lukrativní nabídce převzít čínský národní tým. Druhé angažmá u něj však ukončil už po čtyřech soutěžních zápasech.