Zemřel Roman Matoušek, populárnímu závodníkovi na ploché dráze bylo 55 let

rav rav
9. 1. 2020 20:25
Ve věku 55 let ve středu zemřel bývalý úspěšný plochodrážní jezdec Roman Matoušek.
Druhý Roman Matoušek, vítěz závodu Per Jonsson ze Švédska a Jeremy Doncaster z Velké Británie na stupních vítězů Zlaté přilby Československa 1988.
Druhý Roman Matoušek, vítěz závodu Per Jonsson ze Švédska a Jeremy Doncaster z Velké Británie na stupních vítězů Zlaté přilby Československa 1988. | Foto: ČTK

O úmrtí bývalého československého reprezentanta informoval Kladenský deník.

Matoušek zažil nejlepší éru ve druhé polovině 80. let minulého století. Ve světovém finále roku 1988 obsadil sedmé místo, ve stejné sezoně a o rok později byl druhý ve Zlaté přilbě v Pardubicích. Světová finále jel rovněž na ledové i dlouhé dráze.

Rodák ze Slaného měl doma titul evropského šampiona na travnaté dráze a v mistrovství světa dvojic skončil s Antonínem Kasperem v roce 1986 na 3. místě.

Mezi fanoušky velmi oblíbený závodník Rudé hvězdy Praha vyhrál roku 1988 domácí titul mezi jednotlivci. V prestižní britské lize hájil barvy týmů Ipswich Witches, Coventry Bees a Sheffield Tigers.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

Další zprávy