Zemřel Roman Matoušek, populárnímu závodníkovi na ploché dráze bylo 55 let

rav rav
9. 1. 2020 20:25
Ve věku 55 let ve středu zemřel bývalý úspěšný plochodrážní jezdec Roman Matoušek.
Druhý Roman Matoušek, vítěz závodu Per Jonsson ze Švédska a Jeremy Doncaster z Velké Británie na stupních vítězů Zlaté přilby Československa 1988.
Druhý Roman Matoušek, vítěz závodu Per Jonsson ze Švédska a Jeremy Doncaster z Velké Británie na stupních vítězů Zlaté přilby Československa 1988. | Foto: ČTK

O úmrtí bývalého československého reprezentanta informoval Kladenský deník.

Matoušek zažil nejlepší éru ve druhé polovině 80. let minulého století. Ve světovém finále roku 1988 obsadil sedmé místo, ve stejné sezoně a o rok později byl druhý ve Zlaté přilbě v Pardubicích. Světová finále jel rovněž na ledové i dlouhé dráze.

Rodák ze Slaného měl doma titul evropského šampiona na travnaté dráze a v mistrovství světa dvojic skončil s Antonínem Kasperem v roce 1986 na 3. místě.

Mezi fanoušky velmi oblíbený závodník Rudé hvězdy Praha vyhrál roku 1988 domácí titul mezi jednotlivci. V prestižní britské lize hájil barvy týmů Ipswich Witches, Coventry Bees a Sheffield Tigers.

 

Právě se děje

před 47 minutami

Praha poskytne Bratislavě zdarma licenci na design městského mobiliáře

Praha poskytne Bratislavě bezplatně licenci na design laviček, košů a dalšího mobiliáře, který v roce 2017 vybrala v mezinárodní soutěži. Rozhodli o tom v pondělí radní v reakci na žádost slovenského hlavního města. Pražský magistrát plánuje na výrobu mobiliáře vypsat soutěž, nyní je k vidění jen na několika místech, například na Petříně nebo ve Stromovce. Postupně má při rekonstrukcích nahradit nynější různé druhy mobiliáře.

Pražský magistrát již podle schváleného dokumentu uzavření tzv. podlicenční smlouvy projednal s Bratislavou včetně jejího znění. Schválení bratislavskou radou či zastupitelstvem prý není nutné. Bezúplatné poskytnutí je podle důvodové zprávy "v rámci podpory vzájemných vztahů obou měst a propagaci pražského designu mobiliáře". "Bratislava bude Praze pouze hradit všechny náklady, které případně poskytnutím vzniknou," řekl pražský radní pro majetek Jan Chabr (TOP 09).

Zdroj: ČTK
Další zprávy