Kentucky Kid měl závodění v genech, dokázal pokořit i Rossiho. Šampion Hayden se zabil na kole

Nicky Hayden se stal šampionem MotoGP v roce 2006, i když za svou kariéru vyhrál jen tři Velké ceny. Čtvrtý triumf v závodě přidal v MS superbiků.
Svět jedné stopy tak opustil velmi talentovaný závodník, který v MotoGP odjel ve 13 sezonách celkem 218 Grand Prix. V nich se 28krát postavil na stupně vítězů.
Nicky Hayden a Valentino Rossi si podávají ruku po posledním závodě sezony 2006, který rozhodl o Haydenově titulu v MotoGP. Olej na plátně od amerického umělce Alexe Wakefielda.
Hayden se narodil roku 1981 v Owensboro jako jeden z pěti sourozenců.
Právě pro svůj původ získal přezdívku Kentucky Kid. Na to, že je Američan, byl vždycky hrdý a v domácí Grad Prix měl pokaždé velkou motivaci uspět.
Foto: ČTK
Radek Vičík Radek Vičík
22. 5. 2017 21:00
Připomeňte si spolu s námi kariéru úspěšného motocyklového závodníka, mistra světa MotoGP Nickyho Haydena, který v pondělí podlehl následkům nehody na kole během přípravy na další závod MS superbiků.
 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 24 minutami

Úřad průmyslového vlastnictví loni uznal nejméně patentů od roku 2011

Úřad průmyslového vlastnictví ČR loni vydal či validoval českým a zahraničním přihlašovatelům 5 076 patentů, což je nejméně od roku 2011, kdy jich uznal 5 029. V meziročním srovnání jich bylo zhruba o 1 700 méně. Na zahraniční přihlašovatele loni připadalo 93 procent patentů, čeští vynálezci jich obdrželi zbylých sedm procent, tedy 355. Vyplývá to z údajů, které ve středu zveřejnil Český statistický úřad.

Čeští přihlašovatelé podali v loňském roce k patentové ochraně 507 přihlášek svých vynálezů nebo nových technických řešení, což je nejméně za dobu vedení statistiky Českého statistického úřadu, tedy od roku 1995. V meziročním srovnání klesl jejich počet o 34.

Mezi českými přihlašovateli, jimž Úřad průmyslového vlastnictví udělil patent, dominují podniky, v loňském roce jich získaly 166. Následovaly veřejné vysoké školy s 98 patenty, 53 patentů náleželo fyzickým osobám a 34 veřejným výzkumným institucím. "Mezi podnikovými patenty převažovaly ty, které byly uděleny domácním firmám, konkrétně se jednalo o 135 patentů. Zahraničním afilacím jich pak bylo v roce 2022 uděleno 31," uvedl Karel Eliáš z oddělení statistiky výzkumu, vývoje a informační společnosti Českého statistického úřadu.

Zdroj: ČTK
před 27 minutami

Dva lidé zemřeli při pádu letadla na bavorské straně Šumavy

Dva mrtvé si vyžádal pád malého letadla na bavorské straně Šumavy. Podrobnosti o neštěstí nedaleko českých hranic policie dosud nesdělila.

Zdroj: ČTK , Zahraničí
před 31 minutami

Petr Fiala s dalšími sedmi premiéry vyzval sociální sítě k boji proti dezinformacím

Český premiér Petr Fiala s dalšími sedmi premiéry evropských zemí v otevřeném dopise vyzval největší sociální sítě, aby efektivněji bojovaly s dezinformacemi. Mezi adresáty dopisu jsou například firma Twitter nebo společnost Meta, která provozuje Facebook a Instagram.

Zdroj: ČTK , Zahraničí
Další zprávy