Smrt na ostrově Man. Třicetiletý závodník Kneen se stal 147. obětí nebezpečné Tourist Trophy

31. 5. 2018 11:28
Jezdec na superbiku havaroval hned v úvodním kole kvalifikace, na místě byl mrtvý.
motorismus, Dan Kneen
motorismus, Dan Kneen | Foto: Instagram

Londýn - Po nehodě v kvalifikaci na tradiční motocyklové závody Tourist Trophy na britském ostrově Man zemřel místní rodák Dan Kneen. Třicetiletý jezdec na superbiku havaroval v Churchtownu hned v úvodním kole, podle agentury Reuters byl na místě mrtev.

Další závodník skončil v nemocnici poté, co se střetl s autem pořadatelů, které přijelo ke Kneenově nehodě.

Kneen, který v minulosti startoval v britském šampionátu superbiků, se loni poprvé prosadil v Tourist Trophy na stupně vítězů. V kategorii superstock obsadil třetí místo. V roce 2014 vyhrál irský šampionát superbiků.

Tourist Trophy, která se jezdí od roku 1907 na přírodním okruhu na ostrově Man, patří k nejnebezpečnějším motoristickým podnikům. Kneen je už její 147. obětí z řad jezdců.