Rea jako první vyhrál třikrát za sebou superbikové MS

ČTK ČTK
30. 9. 2017 14:24
Český závodník Ondřej Ježek obsadil první nebodované šestnácté místo a průběžně zůstal na 22. pozici.
MS superbiků 2015: Jonathan Rea, Kawasaki
MS superbiků 2015: Jonathan Rea, Kawasaki | Foto: Kawasaki Racing

Magny-Cours - Brit Jonathan Rea jako první motocyklový jezdec v historii vyhrál třikrát za sebou mistrovství světa superbiků. Třicetiletý severoirský závodník si zajistil třetí titul s velkým předstihem díky vítězství v dnešní úvodní jízdě ve francouzském Magny-Cours.

Rea vyhrál letošní šampionát ve velkém stylu pět závodů před koncem sezony. Před nedělní druhou jízdou v Magny-Cours a závody ve Španělsku a Kataru má staronový mistr světa v čele pořadí nedostižný náskok 129 bodů před krajanem a týmovým kolegou z Kawasaki Tomem Sykesem.

Do dnešního závodu odstartoval Rea z pole position a pro dvanácté vítězství ve 21. závodu v sezoně si dojel suverénně. Druhému Italovi Marcu Melandrimu nadělil britský jezdec více než 16 sekund, třetí skončil Sykes.

Český závodník Ondřej Ježek obsadil první nebodované šestnácté místo a průběžně zůstal na 22. pozici.

Mistrovství světa superbiků v Magny-Cours (Francie):

První závod: 1. Rea (Brit./Kawasaki) 40:06,523, 2. Melandri (It./Ducati) -16,316, 3. Sykes (Brit./Kawasaki) -16,666, …16. Ježek (ČR/Kawasaki) -1 kolo.

Průběžné pořadí MS (po 21 z 26 závodů): 1. Rea 456, 2. Sykes 327, 3. Davies (Brit./Ducati) 302, …22. Ježek 17.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Březina na MS v kanoistickém maratonu podlehl jen obhájci titulu

Kanoista Jakub Březina se stal vicemistrem světa v maratonu. Český reprezentant na šampionátu v Číně přidal stříbro ke čtvrtečnímu bronzu z krátké trati.

Březinu porazil o deset sekund španělský kanoista Manuel Campos, který obhájil loňské prvenství a získal čtvrtý titul. Čtyřiatřicetiletý favorit nezískal z posledních třinácti šampionátů medaili jen v roce 2008.

Jan Dlouhý závod na 26 kilometrů se šesti přeběhy nedokončil, mezi kajakáři byli Anna Kožíšková osmá a Jakub Adam jedenáctý. Tituly získali premiérově Dán Mads Pedersen a podruhé za sebou Vanda Kiszliová z Maďarska.

V neděli jsou v Číně na programu závody dvoučlenných posádek a Březina s Dlouhým budou na C2 obhajovat bronz z minulého šampionátu v Portugalsku. Už v pátek skončily v Šao-Singu na třetím místě mezi juniorkami kajakářky Adéla Házová s Kateřinou Zárubovou.

Další zprávy