Kalendář MotoGP má zatím třináct dílů, nechybí v něm ani Brno

ČTK rav ČTK, rav
11. 6. 2020 12:13
Seriál MS silničních motocyklů bude po pandemii koronaviru opět zahájen 19. července v Jerezu. Bude mít maximálně 17 dílů. V aktuálním rozpisu o 13 podnicích nechybí ani srpnové Brno.
Ilustrační foto
Ilustrační foto | Foto: Bridgestone Motorsport

Letos se odjela jen Velká cena Kataru, ale tam závodili jen jezdci tříd Moto2 a Moto3. Hvězdy MotoGP na svůj první start stále čekají. Měly by se dočkat 19. července, na kdy je plánována Velká cena Španělska v Jerezu.

Ve Španělsku se pojede o týden později i druhý závod. Poté by se nejlepší světoví jezdci měli 9. srpna představit v Brně, zástupci pořadatelského spolku Brna a Jihomoravského kraje však stále ještě jednají s promotérem o podmínkách.

Dorna totiž prodloužila spolku Jihomoravského kraje a Brna lhůtu pro splatnost části zalistovacího poplatku za pořádání Grand Prix na jihu Moravy.

Dva závody po sobě se pojedou celkem na pěti okruzích. Vedle Jerezu také na Red Bull Ringu, v Misanu, Aragónu a Valencii.

Podle ve čtvrtek zveřejněného kalendáře bude mít šampionát maximálně 17 dílů, závody v USA, Argentině, Thajsku a Malajsii však ještě nemají přidělený termín. Sezona skončí nejpozději 13. prosince.

Aktuální kalendář MotoGP 2020:
19. července VC Španělska - Jerez
26 července VC Andaluzie - Jerez
9. srpna VC České republiky - Brno
16. srpna VC Rakouska - Red Bull Ring
23. srpna VC Štýrska - Red Bull Ring
13. září VC San Marina - Misano
20. září VC Emilio-Romagna - Misano
27. září VC Katalánska - Barcelona
11. října VC Francie - Le Mans
18. října VC Aragónu- Aragón
25. října Teruelu - Aragón
8. listopadu VC Evropy - Valencie
15. listopadu VC Valencie - Valencie

Závody bez termínu: VC USA - Austin, VC Argentiny - Termas de Río Hondo, VC Thajska - Buriram, VC Malajsie - Sepang.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 8 minutami

Ondra a Adamovská jsou mistry republiky v boulderingu

Olympionik Adam Ondra a Eliška Adamovská vyhráli mistrovství republiky v boulderingu. Oba favorizovaní sportovní lezci ve finále šampionátu ve Slaném pokořili jako jediní všechny čtyři cesty.

Za bývalým mistrem světa v boulderingu i v lezení na obtížnost Ondrou, který v Tokiu nenaplnil medailové ambice a v olympijském finále skončil šestý, skončil hlavní soupeř Martin Stráník. Ten měl "topy" tři. Bronz získal Štěpán Volf.

Adamovská, jež v červenci vyhrála v Brianconu závod Světového poháru v obtížnosti, dnes ve Slaném zvítězila před Michaelou Smetanovou a Markétou Janošovou.

Další zprávy