Ježek poprvé bodoval v mistrovství světa superbiků

12. 3. 2017 11:40
Motocyklový jezdec Ondřej Ježek poprvé bodoval v mistrovství světa superbiků. Letošní nováček v šampionátu dojel třináctý ve druhém závodu v Thajsku a získal tři body. I čtvrtý závod v sezoně vyhrál britský obhájce titulu Jonathan Rea a vede seriál se stoprocentním ziskem 100 bodů. Dnešní závod, který byl přerušen po nehodě Itala Lorenza Savadoriho, dokončilo jen 15 jezdců. Ježek porazil Itala Ayrtona Badoviniho a Ira Eugena Lavertyho. Rea zvítězil o čtyři sekundy před krajanem a kolegou z týmu Kawasaki Tomem Sykesem a Italem Marcem Melandrim. V čele seriálu má už třicetibodový náskok na dalšího Brita Chaze Daviese, který dojel šestý.
Ondřej Ježek.
Ondřej Ježek. | Foto: Rob Gray

Mistrovství světa superbiků v Buriramu (Thajsko):

První závod: 1. Rea (Brit./Kawasaki) 31:16,125, 2. Davies (Brit./Ducati) -6,279, 3. Sykes (Brit./Kawasaki) -8,165, …18. Ježek (ČR/Kawasaki) -1:05,330.

Druhý závod: 1. Rea 25:02,029, 2. Sykes -4,078, 3. Melandri (It./Ducati) -4,195, …13. Ježek -47,090.

Průběžné pořadí MS: 1. Rea 100, 2. Davies (Brit./Ducati) 70, 3. Sykes 62, …20. Ježek 3.