Další motocyklový talent. Gurecký se teď vydá ve stopách Kornfeila a Haniky

rav rav
30. 8. 2021 20:00
Patnáctiletý motocyklový závodník Jakub Gurecký ovládl soutěž mladíků Northern Talent Cup, teď míří do prestižního Red Bull Rookies Cupu.

Brněnský závodník stál během letošní sezony desetkrát na stupních vítězů a seriál ovládl se ziskem 232 bodů.

Gurecký potřeboval na Red Bull Ringu pro jistotu mistrovského titulu získat aspoň dva body. To se mu podařilo hned v sobotním závodě.

"Mám obrovskou radost, samozřejmě jsem chtěl Northern Talent Cup vyhrát. Jsem šťastný, že se to podařilo. Je to pro mě neskutečný skok dopředu, protože se dostanu do Red Bull Rookies Cupu. Chtěl bych poděkovat rodině a celému týmu za velkou podporu v celé sezoně," uvedl jezdec Brno Circuit Junior Racing Teamu.

Titul získal s náskokem bodů před Belgičanem Lorenzem Lucianem. Další brněnský závodník, také 15letý Jonáš Kocourek, skončil celkově pátý.

Jako mistr Northern Talent Cupu Gurecký automaticky získal možnost účastnit se v následující sezóně Red Bull Rookies Cupu, který je pro úspěšné závodníky vstupenkou do mistrovství světa silničních motocyklů. Pohár už dříve vyhráli jiní čeští motocyklisté. V roce 2009 Jakub Kornfeil a o čtyři roky později Karel Hanika.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 7 hodinami

MOV definitivně potvrdil, že biatlonistky dostanou bronz za štafetu v Soči 2014

Mezinárodní olympijský výbor (MOV) definitivně potvrdil, že biatlonistky Eva Puskarčíková, Gabriela Soukalová, Jitka Landová a Veronika Vítková dostanou po diskvalifikaci Ruska za doping dodatečně bronz ze štafety na ZOH v Soči 2014. Češky skončily v závodě při vítězství Ukrajiny čtvrté, na druhou pozici místo Rusek se posunou původně třetí Norky.

"Dnes jsme po dlouhém očekávání obdrželi dopis od Mezinárodního olympijského výboru, který potvrzuje, že české biatlonistky jsou třetí ve štafetě na hrách v Soči," uvedl v tiskové zprávě Českého olympijského výboru jeho sportovní ředitel Martin Doktor.

MOV o diskvalifikaci ruských biatlonistek ze štafety na 4×6 km rozhodl už v listopadu roku 2017, tehdy kvůli dopingu Jany Romanovové a Olgy Viluchinové. Ty se proti diskvalifikaci a doživotnímu distanci odvolaly ke Sportovnímu arbitrážnímu soudu (CAS) v Lausanne, jenž v září roku 2020 rozhodl v jejich prospěch, neboť o jejich zapojení do státem organizovaného dopingu nebyl dostatek důkazů. S odvoláním však neuspěla další členka štafety Olga Zajcevová, a proto dnes MOV změnu pořadí závodu definitivně potvrdil.

Zdroj: ČTK
Další zprávy