Dlouhá plochá dráha v "Mariánkách" žije. V lázních se bojovalo o místa v Grand Prix i český titul

Dlouhá plochá dráha v "Mariánkách" žije. V lázních se bojovalo o místa v Grand Prix i český titul
V sobotu se v lázeňském městě rozezněly motory při souboji o místa v příštím ročníku Grand Prix i národním šampionátu. Obojí samozřejmě na dlouhé ploché dráze.
Ovál byl v Mariánských Lázních postaven už v roce 1922, ale dráha nejprve patřila koním a chrtům. Po rekonstrukci roku 1970 ji už definitivně ovládli plochodrážníci.
První závod světového šampionátu se na západě Čech jel roku 1972, o cenné kovy zde pak v československých barvách bojovala taková slavná jména jako Jiří Štancl nebo Aleš Dryml senior.
Po roce 2001, do kdy se v "Mariánkách" bojovalo o titul mistra světa v minimálně tříletých intervalech, přišla stagnace. Do kalendáře boje o nejcennější kovy se kilometrová dráha vrátila roku 2007. V současnosti se zde jezdí hlavně závody challenge, tedy kvalifikace o Grand Prix.
Foto: Aleš Kozlík
Sport Sport
5. 6. 2018 18:00
Podívejte se na fotografie z víkendových závodů na dlouhé ploché dráze, které tradičně hostil ovál v Mariánských Lázních.
 

Právě se děje

před 1 hodinou

Šampionem IndyCar je podruhé během tří let Američan Newgaarden

Americký pilot Josef Newgarden vyhrál zámořský formulový šampionát IndyCar. 28letému jezdci k tomu stačilo v neděli dojet osmý v závěrečném podniku sezony, který hostil okruh Laguna Seca. Do závodu, který vyhrál jeho krajan Colton Herta, vjížděl s náskokem 41 bodů na dalšího Američana Alexandera Rossiho. Toho ale v celkovém pořadí nakonec v souboji o druhé místo přeskočil Francouz Simon Pagenaud. Šampion z roku 2017 Newgarden vybojoval pro svůj tým Penske už 35. titul vítěze IndyCar.

Další zprávy