Dlouhá plochá dráha v "Mariánkách" žije. V lázních se bojovalo o místa v Grand Prix i český titul

Dlouhá plochá dráha v "Mariánkách" žije. V lázních se bojovalo o místa v Grand Prix i český titul
V sobotu se v lázeňském městě rozezněly motory při souboji o místa v příštím ročníku Grand Prix i národním šampionátu. Obojí samozřejmě na dlouhé ploché dráze.
Ovál byl v Mariánských Lázních postaven už v roce 1922, ale dráha nejprve patřila koním a chrtům. Po rekonstrukci roku 1970 ji už definitivně ovládli plochodrážníci.
První závod světového šampionátu se na západě Čech jel roku 1972, o cenné kovy zde pak v československých barvách bojovala taková slavná jména jako Jiří Štancl nebo Aleš Dryml senior.
Po roce 2001, do kdy se v "Mariánkách" bojovalo o titul mistra světa v minimálně tříletých intervalech, přišla stagnace. Do kalendáře boje o nejcennější kovy se kilometrová dráha vrátila roku 2007. V současnosti se zde jezdí hlavně závody challenge, tedy kvalifikace o Grand Prix.
Foto: Aleš Kozlík
Sport Sport
5. 6. 2018 18:00
Podívejte se na fotografie z víkendových závodů na dlouhé ploché dráze, které tradičně hostil ovál v Mariánských Lázních.
 

Právě se děje

před 34 minutami

Vláda podpořila uzákonění dohody rodičů o dětech po rozvodu

Poslaneckou novelu občanského zákoníku, která má umožnit dohodu rodičů o opatrovnictví dětí a placení výživného po rozvodu bez rozhodnutí opatrovnického soudu, vláda na dnešním jednání podpořila. Vyplývá to z výsledků jednání zveřejněných na webu. Poslanecká novela je obsahově shodná s loňskou vládní předlohou, kterou ale Sněmovna dosud nezačala projednávat. Poslaneckou verzi by dolní komora podle předkladatelů měla schválit zrychleně už v prvním kole tak, aby novela byla přijata do říjnových sněmovních voleb. Platit by měla od začátku příštího roku.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Stoper Jugas odchází ze Slavie do Polska

Fotbalový obránce Jakub Jugas odchází do polské ligy. Devětadvacetiletý stoper Slavie, který letos hostoval v Liberci, se po skončení smlouvy s českým mistrem dohodl na tříleté smlouvě s týmem Cracovia Krakov. Uvedla to agentura Chovanec Sport Agency, která hráče zastupuje.

"Zahraničí pro mě byla priorita. Cracovia mi udělala konkrétní nabídku, která mi po všech stránkách vyhovuje," uvedl v tiskové zprávě Jugas. "Navíc pokud vás chce trenér, je to vždycky nejvíc. Přesně z těch důvodu jsem se před lety rozhodl pro Slavii, protože o mě měl zájem trenér Šilhavý a pan Tvrdík. Potom došlo ke změně trenéra, ale to přináší fotbal. Slavii bych chtěl poděkovat za to, jak se celou dobu chovala. A i trenérovi Hoftychovi, jenž mě vedl nyní v Liberci a výborně se mi s ním spolupracovalo," uvedl obránce s reprezentační zkušeností a stříbrný medailista z ME do 19 let.

Rodák z Otrokovic přišel do Slavie v roce 2017 ze Zlína za více jak 20 milionů korun. V pražském týmu pak sice v následující sezoně vyhrál domácí pohár, ale v dalších hostoval postupně v Mladé Boleslavi, Jablonci a naposledy tento rok i v Liberci. Zde v této sezoně odehrál 23 zápasů.

"Měl jsem i nějaké další nabídky. Z Česka se ozvaly tři týmy a ještě další dva z ciziny. Rychlost jednání, kvalita tamní ligy a lokalita ale rozhodly pro Polsko," řekl Jugas.

Zdroj: ČTK
Další zprávy