Motocykly

Salač si v tréninku poranil hrudník a ve Valencii nepojede

Motocyklový jezdec Filip Salač si v tréninku na Velkou cenu Valencie při pádu poranil hrudník a ve víkendovém závodě mistrovství světa bude chybět. Osmnáctiletý český reprezentant havaroval v dopoledním tréninku, ve kterém stihl odjet jen tři kola a uzavřel výsledkovou listinu. Po nehodě skončil na vyšetření v lékařské klinice na okruhu.

Jediný český účastník MS, jenž startuje v kategorii Moto3, odpoledne na svém instagramovém účtu oznámil, že má poraněný hrudník a ve Velké ceně nebude pokračovat. "Jsem víceméně v pořádku, jen mě hodně bolí hrudník," napsal Salač ještě předtím, než potvrdil svůj konec ve španělském závodě.

Později přiznal, že si z nehody moc nepamatuje. "Hodně jsem se uhodil i do hlavy, moc si toho tedy nevybavuji. Mám silně naražená žebra, ale zlomená nejsou. Při vyšetření na CT byla zjištěna voda a krev v plicích," uvedl v tiskové zprávě. "Čeká mě hrudní drenáž. Děkuji všem za zprávy, snad budu brzy v pořádku," vzkázal z nemocnice člen týmu Rivacold Snipers.

Rodák z Mladé Boleslavi v dosavadním průběhu sezony získal 30 bodů a v průběžném pořadí mu patří 21. místo. Nejlepším Salačovým výsledkem je osmé místo z úvodního závodu v Kataru.