Motocyklista Pešek v Le Mans spadl v druhém kole závodu

ČTK
21. 5. 2006 11:22
Lukáš Pešek nedokončil dnešní Velkou cenu Francie, pátý díl mistrovství světa silničních motocyklů. Na okruhu v Le Mans upadl v druhém kole závodu třídy do 125 ccm, v němž mu v té chvíli patřilo třetí místo.

Český pilot se strojem Derbi skončil v kvalifikaci třetí, po startu se sice o několik pozic propadl, ale ještě v průběhu prvního kola se na třetí příčku vrátil. Poté ale po výjezdu ze zatáčky ztratil vládu nad motocyklem a spadl. Podle televizních záběrů neutrpěl vážnější zranění. Pešek byl po čtyřech závodech v průběžném pořadí MS šestý. Nejlepšího výsledku dosáhl v zahajovacím závodu sezony v Jerezu, kde dojel do cíle na druhém místě. V Le Mans se od 12:15 pojede závod kubatury do 250 ccm, ve 14:00 odstartuje třída MotoGP.