Memoriál Luboše Tomíčka vyhrál Sajfutdinov, Milík byl čtvrtý

ČTK ČTK
8. 9. 2014 23:04
Plochodrážní Memoriál Luboše Tomíčka vyhrál v Praze na Markétě velký favorit Emil Sajfutdinov z Ruska.
Ilustrační foto
Ilustrační foto | Foto: CPA Eduard Erben

Praha - Plochodrážní Memoriál Luboše Tomíčka vyhrál v Praze na Markétě velký favorit Emil Sajfutdinov z Ruska před Chorvatem Juricou Pavlicem a vítězem posledních dvou ročníků Rafalem Okoniewským z Polska. Nejlepší z českých závodníků v 46. ročníku Václav Milík dojel čtvrtý.

Ve čtvrté jízdě upadl Michele Paco Castagna a závod pro něj skončil, což byl ale jediný vážnější karambol večera, jenž se jinak odvíjel ve velmi rychlém tempu, které organizátoři nasadili s vidinou blížícího se deště. A stejně rychle jezdil také čtyřiadvacetiletý Sajfutdinov, vítěz české Grand Prix v roce 2009.

Svá první tři vystoupení s přehledem vyhrál, pak si jeho skalp připsal český talent Milík. "Chválil mě, že jsem to dobře zajel. Oni tihle jezdci vědí, že když je někdo ještě neporazil a povede se jim to, tak z toho mají radost. Podal mi ruku a ještě se smál. Aby ne, když to pak ještě celé vyhrál," podotkl Milík.

I díky tomu se oba dva srovnali po základním rozpisu na 13 bodech, do pětičlenného finále společně s nimi proklouzli ještě Pavlic, Lotyš Maksims Bogdanovs a jen díky většímu počtu vítězství na úkor Eduarda Krčmáře obhájce Okoniewski.

Sajfutdinov ve finále, při němž již na dráhu dopadaly první dešťové kapky, vystřelil od začátku za vítězstvím. "Tento stadion mi zjevně perfektně sedí, když jsem si tady zase zopakoval triumf," pousmál se Sajfutdinov. "To vítězství ve zdejší Grand Prix si velmi dobře pamatuji. Jsem rád, že mi to takhle vyšlo," dodal.

Ve finále vedle něho startující Milík jel zpočátku poslední, ale alespoň o jednu příčku si stihl polepšit. "Na startu nezabrala správně motorka," litoval Milík.

Přestože neobhájil prvenství a nedovršil zlatý hattrick, vypadal na tiskové konferenci spokojeně i Okoniewski. "Na začátku jsme trošku hledali správné nastavení motorky. Potom už to bylo lepší, ale ti dva (Sajfutdinov a Pavlic) byli dneska prostě lepší," uznal Okoniewski.

Memoriál Luboše Tomíčka, mezinárodní závod na ploché dráze v Praze:

1. Sajfutdinov (Rus.), 2. Pavlic (Chorv.), 3. Okoniewski (Pol.), 4. Milík (ČR), 5. Bogdanovs (Lot.), 6. Krčmář, 7. Kůs, 8. Holub (všichni ČR), 9. Lambert (Brit.), 10. Watt (Austr.).

 

Právě se děje

před 5 hodinami

Zprostředkovatelé ubytování typu Airbnb mají s úřady sdílet údaje o smlouvách

Zprostředkovatelé turistického ubytování v soukromí formou digitálních platforem typu Airbnb zřejmě budou povinni sdílet s českými úřady informace o uzavřených smlouvách. Předpokládá to novela zákona o podmínkách podnikání v cestovním ruchu, který ve středu zrychleně ve stavu legislativní nouze schválila Sněmovna. Nová povinnost by mohla podle ministerstva pro místní rozvoj pomoci při trasování lidí, kteří přišli do styku s člověkem nakaženým novým typem koronaviru.

Projednání zákona ve stavu legislativní nouze zpochybňovali politici ODS. "Airbnb je vyřešeno na několik let," podotkl Marek Benda v souvislosti s nynějším zákazem vstupu cizinců do Česka. Podle předsedy poslanců ODS Zbyňka Stanjury by byl návrh i v obvyklém schvalovacím režimu přijat dřív, než do Česka dorazí první turisté.

Ministryně Klára Dostálová (ANO) dala zákon do souvislosti s chytrou karanténou. Projekt má díky údajům z mobilních telefonů či platebních karet pomáhat odhalit, koho mohli nakazit lidé trpící nemocí covid-19.

Zdroj: ČTK
Další zprávy