Woffinden znovu vyhrál plochodrážní Grand Prix v Praze

ČTK Sport ČTK, Sport
31. 5. 2014 22:16
Plochodrážní Grand Prix České republiky vyhrál stejně jako loni Brit Tai Woffinden.
Obhájce titulu Tai Woffinden zopakoval v Praze loňský triumf.
Obhájce titulu Tai Woffinden zopakoval v Praze loňský triumf. | Foto: CPA

Praha - Plochodrážní Grand Prix České republiky vyhrál stejně jako loni Brit Tai Woffinden.

Obhájce titulu mistra světa zvítězil na pražské Markétě ve finále před Američanem Gregem Hancockem a Slovincem Matejem Žagarem. Český jezdec Václav Milík, získal dva body a obsadil konečnou 15. pozici.

Všech pět jízd základního rozpisu sice dokázal suverénním způsobem opanovat Australan Darcy Ward, a měl tak možnost vybírat jako první pozici na startu, ale v dramatickém prvním semifinále se přes něho přehnal Žagar a poté také Pedersen, jenž břevnovskou dráhu velmi dobře zná z působení v barvách domácího extraligového týmu Olympu Praha.

Poláci na Markétě vyhořeli

Podobně vyrovnanou bitvu nabídlo i zápolení druhé semifinálové čtveřice, z níž doplnili finálové kvarteto Woffinden a ostřílený Hancock. Právě Woffinden měl pak možnost prvního výběru startovního místa pro finále a z druhé dráhy vyrazil zcela nezadržitelně za druhým vítězstvím v české metropoli, když vítězně zaťal pěst nad hlavou už půl kola před cílem.

Jednadvacetiletý Milík si vyjel své dva body shodou okolností v opakované sedmé jízdě, v níž měl společně s Polákem Jaroslawem Hampelem nepříjemný pád. K Hamplovi dokonce spěchala záchranka, ale oba jezdci nechyběli po chvilce na startovním roštu. Hampel však podobně jako Milík nakonec neuspěl, a semifinále bylo i proto překvapivě bez polské účasti.

Grand Prix České republiky, závod MS na ploché dráze v Praze:

Finále: 1. Woffinden (Brit.), 2. Hancock (USA), 3. Žagar (Slovin.), 4. N. Pedersen (Dán.); další pořadí 5. Ward (Aus.), 6. Iversen (Dán.), 7. Holder (Aus.), 8. Lindgren (Švéd.), ...15. Milík (ČR).

Pořadí MS (po 4 z 12 závodů): 1. Woffinden (Brit.), 2. Hancock (USA) oba 46, 3. Ward (Aus.) 45, 4. N. Pedersen (Dán.) 44, 5. Žagar (Slovin.) 43, 6. Kasprzak (Pol.) 42, ...20. Milík (ČR) 2.

 

Právě se děje

Další zprávy