Lacko vybojoval na Nürburgring další bednu, v ME je třetí

ČTK ČTK
Aktualizováno 21. 7. 2019 19:38
Automobilový jezdec Adam Lacko vybojoval i druhý den německé Grand Prix na Nürburgringu medailové umístění a v průběžném pořadí mistrovství Evropy tahačů se posunul na třetí místo.
Adam Lacko.
Adam Lacko. | Foto: Buggyra

Ve čtvrtém díle šampionátu se mu navíc podařilo snížit odstup na druhé místo na osm bodů. V čele je i nadále suverénní Jochen Hahn z Německa, který míří za obhajobou titulu.

Čtyřiatřicetiletý pilot týmu Buggyra Racing, který v sobotu na slavném okruhu vybojoval premiérové vítězství, byl v dnes v hlavním závodě třetí. "Na to, jak to vypadalo (při první kvalifikaci) v pátek, tak si myslím, že můžeme být spokojeni. V sobotu i v neděli jsme dokázali vybojovat stupně vítězů," řekl Lacko ČTK.

Zatímco v sobotu Lacko výrazněji uspěl v druhém handicapovém závodu, dnes byl třetí v lépe bodované první jízdě. Uspěl i díky tomu, že dokázal za zády po celou dobu udržet mohutně útočícího domácího Saschu Lenze.

"Měl jsem trošku problém s nedotáčivostí, ale zase jsem měl lepší výjezdy ze zatáček, čehož jsem využíval. Párkrát jsem ale měl hodně namále, protože Sascha mě tlačil a auto jelo jen rovně. Naštěstí to ale dopadlo," oddechl se Lacko, jemuž na "bednu" pomohl i trest Němky Stephanie Halmové, která byla za překročení maximální povolené rychlosti potrestána průjezdem boxovou uličkou. "Myslel jsem si, že jsem čtvrtý a v cílové rovince koukám, že jede přes boxy. Krásné třetí místo," usmíval se Lacko.

V druhém dnešním závodě, do kterého startuje nejlepší osmička v obráceném pořadí, se sice dokázal krátce posunout na 7. místo, ale nakonec neodolal útoku Hahna a dojel osmý. Po dodatečné penalizaci Joseho Rodriguese se ale dostal na sedmou pozici. "Bylo to takové destruction derby. Mydlili jsme se tam všichni a abych se přiznal, tak ani nevím, kolikátý jsem dojel. Nakonec jsou z toho ale dobré body," řekl Lacko, který na Nürburgring přijel jako čtvrtý muž průběžného pořadí.

Do druhé poloviny sezony bude nakonec vstupovat jako třetí, moc velkou váhu tomu ale nedává. "Letos je to tak našlapané, že si krademe body navzájem a bojuje se o každou pozici. A nejen vepředu. Důležité je dojíždět. V klasické sezoně bychom se o průběžném pořadí mohli bavit, myslím si, že se rozhodne až v posledním závodě," podotkl Lacko.

Evropský šampionát pokračuje pátým dílem 31. srpna a 1. září v Mostě.

Mistrovství Evropy tahačů na Nürburgringu:

3. jízda: 1. Hahn (Něm./Iveco) 25:23,357, 2. Albacete (Šp./MAN) -2,497, 3. Lacko (ČR/Buggyra) -9,031.

4. jízda: 1. Kiss (Maď./Mercedes) 25:27,720, 2. Kursim (Něm./Iveco) -6,531, 3. Albacete -6,865, …7. Lacko -15,116, 18. Vojtíšek (ČR/MAN) -50,036.

Průběžné pořadí: 1. Hahn 196, 2. Albacete 130, 3. Lacko 122.

 

Právě se děje

Aktualizováno před 22 minutami

Ministři financí EU se shodli na plánu pro oživení ekonomik

Ministři financí zemí Evropské unie se dnes dohodli na tom, že země eurozóny budou moci k oživení ekonomik stižených koronavirovou krizí využívat bez jakýchkoli podmínek záchranný fond ESM. Po dnešní videokonfereci euroskupiny to oznámilo několik ministrů.

Shodu na vydání společných dluhopisů, o které stály zvláště nejpostiženější země jako Itálie a Španělsko, naproti tomu ministři nedosáhli. O dalších možných nástrojích mají podle nich rozhodnout lídři unijních zemí.

Podle francouzského ministra financí Bruna Le Maira dospěli ministři k "excelentní dohodě", která umožní zemím okamžitě využít půl bilionu eur (14 bilionů Kč) z ESM. Obdobná částka by měla být k dispozici později v novém fondu pro zotavení ekonomik. O jeho financování však kvůli vzájemným neshodám ministři nerozhodli.

Zdroj: ČTK
před 2 hodinami

Exploze kyslíkové nádoby při opravě bojleru poškodila dům nedaleko velvyslanectví ČR v Moskvě

Exploze kyslíkové tlakové nádoby dnes poškodila dům v centru Moskvy, který se nachází v bezprostřední blízkosti českého a slovenského velvyslanectví. Výbuch si vyžádal několik zraněných, uvedla ruská média s odvoláním na záchranáře. Podle mluvčího ambasády ČR jsou všichni pracovníci úřadu v pořádku. Záchranáři zprvu pátrali po desítce pohřešovaných osob, ale všichni o sobě dali brzo vědět, uvedla televize Rossija 24.

Exploze, která podle TASS nastala při opravě bojleru, poškodila desáté patro budovy stojící naproti velvyslanectví Slovenské republiky a vzdálené asi 150 metrů od české ambasády. "S velvyslanectvím je vše v pořádku, všichni pracovníci jsou v pořádku, budova nijak neutrpěla," ujistila slovenská ambasáda podle TASS.

Zdroj: ČTK
před 2 hodinami

Zdravotní stav Borise Johnsona se zlepšuje, už není na jednotce intenzivní péče

Britský premiér Boris Johnson nakažený koronavirem byl dnes večer v londýnské nemocnici po třech dnech na jednotce intenzivní péče přesunut zpět na běžné lůžkové oddělení. V prohlášení to oznámila kancelář předsedy vlády, která předtím informovala, že zdravotní stav Johnsona se zlepšuje. Lékaři budou jeho boj s nemocí covid-19 nadále bedlivě sledovat. Britská média předtím spekulovala, že k práci se možná lídr Konzervativní strany vrátí až za několik měsíců.

"Premiér byl dnes večer přesunut z jednotky intenzivní péče zpět na lůžkové oddělení. Tam bude během rané fáze rekonvalescence pečlivě monitorován," oznámil mluvčí Johnsonova úřadu. Stručné prohlášení dále uvádí, že ministerský předseda má "nesmírně dobrou náladu".

Johnson je v nemocnici v centru Londýna od nedělního večera. Převezli jej tam poté, co se více než týden potýkal s kašlem a horečkami v důsledku nákazy koronavirem. V pondělí odpoledne se 55letému politikovi přitížilo, načež byl přesunut na JIP. Na plicní ventilátor napojen nebyl, s dýcháním mu ovšem pomáhala kyslíková terapie.

Zdroj: ČTK
Další zprávy