Lacko vybojoval na Nürburgring další bednu, v ME je třetí

ČTK ČTK
Aktualizováno 21. 7. 2019 19:38
Automobilový jezdec Adam Lacko vybojoval i druhý den německé Grand Prix na Nürburgringu medailové umístění a v průběžném pořadí mistrovství Evropy tahačů se posunul na třetí místo.
Adam Lacko.
Adam Lacko. | Foto: Buggyra

Ve čtvrtém díle šampionátu se mu navíc podařilo snížit odstup na druhé místo na osm bodů. V čele je i nadále suverénní Jochen Hahn z Německa, který míří za obhajobou titulu.

Čtyřiatřicetiletý pilot týmu Buggyra Racing, který v sobotu na slavném okruhu vybojoval premiérové vítězství, byl v dnes v hlavním závodě třetí. "Na to, jak to vypadalo (při první kvalifikaci) v pátek, tak si myslím, že můžeme být spokojeni. V sobotu i v neděli jsme dokázali vybojovat stupně vítězů," řekl Lacko ČTK.

Zatímco v sobotu Lacko výrazněji uspěl v druhém handicapovém závodu, dnes byl třetí v lépe bodované první jízdě. Uspěl i díky tomu, že dokázal za zády po celou dobu udržet mohutně útočícího domácího Saschu Lenze.

"Měl jsem trošku problém s nedotáčivostí, ale zase jsem měl lepší výjezdy ze zatáček, čehož jsem využíval. Párkrát jsem ale měl hodně namále, protože Sascha mě tlačil a auto jelo jen rovně. Naštěstí to ale dopadlo," oddechl se Lacko, jemuž na "bednu" pomohl i trest Němky Stephanie Halmové, která byla za překročení maximální povolené rychlosti potrestána průjezdem boxovou uličkou. "Myslel jsem si, že jsem čtvrtý a v cílové rovince koukám, že jede přes boxy. Krásné třetí místo," usmíval se Lacko.

V druhém dnešním závodě, do kterého startuje nejlepší osmička v obráceném pořadí, se sice dokázal krátce posunout na 7. místo, ale nakonec neodolal útoku Hahna a dojel osmý. Po dodatečné penalizaci Joseho Rodriguese se ale dostal na sedmou pozici. "Bylo to takové destruction derby. Mydlili jsme se tam všichni a abych se přiznal, tak ani nevím, kolikátý jsem dojel. Nakonec jsou z toho ale dobré body," řekl Lacko, který na Nürburgring přijel jako čtvrtý muž průběžného pořadí.

Do druhé poloviny sezony bude nakonec vstupovat jako třetí, moc velkou váhu tomu ale nedává. "Letos je to tak našlapané, že si krademe body navzájem a bojuje se o každou pozici. A nejen vepředu. Důležité je dojíždět. V klasické sezoně bychom se o průběžném pořadí mohli bavit, myslím si, že se rozhodne až v posledním závodě," podotkl Lacko.

Evropský šampionát pokračuje pátým dílem 31. srpna a 1. září v Mostě.

Mistrovství Evropy tahačů na Nürburgringu:

3. jízda: 1. Hahn (Něm./Iveco) 25:23,357, 2. Albacete (Šp./MAN) -2,497, 3. Lacko (ČR/Buggyra) -9,031.

4. jízda: 1. Kiss (Maď./Mercedes) 25:27,720, 2. Kursim (Něm./Iveco) -6,531, 3. Albacete -6,865, …7. Lacko -15,116, 18. Vojtíšek (ČR/MAN) -50,036.

Průběžné pořadí: 1. Hahn 196, 2. Albacete 130, 3. Lacko 122.

 

Právě se děje

před 45 minutami

Třináct obětí při sebevražedném útoku v Kábulu

Nejméně 13 obětí včetně dětí a 30 zraněných si vyžádal sebevražedný atentát u školy v Kábulu. Zranění některých jsou vážná, takže počet obětí může vzrůst. Islamistické hnutí Tálibán odpovědnost za útok odmítlo. "Sebevražedný útočník se snažil dostat do školy, ale její ochranka si ho všimla. Poté se útočník odpálil v blízkosti školy," citovala agentura AFP afghánské ministerstvo vnitra. Dnešní útok se odehrál jen dva dny poté, co při náletu afghánské armády, který zasáhl náboženskou školu v severovýchodní provincii Tachár, zahynulo nejméně 12 lidí, včetně dětí. Nálet byl namířen proti hnutí Tálibán, které krátce předtím ve stejné provincii zabilo téměř čtyři desítky příslušníků afghánských jednotek.

Další zprávy