Buggyra míří na milovaný Nürburgring, Lacko chce další stupně vítězů

Radek Vičík Radek Vičík
18. 7. 2019 20:00
Roudnickou Buggyru čeká o víkendu oblíbený Nürburgring, na němž se završí první polovina evropského šampionátu tahačů na okruzích. Obhájce titulu vicemistra Adam Lacko si chce v Německu opět vylepšit svoji pozici v průběžném hodnocení seriálu.
Adam Lacko (vpravo) ztrácí na lídra seriálu Jochena Hahna 54 bodů.
Adam Lacko (vpravo) ztrácí na lídra seriálu Jochena Hahna 54 bodů. | Foto: Buggyra

"Nevím o nikom, kdo by neměl Nürburgring rád. O víkendu přijde tradičně 200 000 lidí, což je více, než chodí na podniky F1. Fantastická atmosféra a okruh, který Buggyrám svědčí," uvedl manažer Buggyry Jan Kalivoda.

Podle něj je tento závod v Německu je rovněž o zahájení jednání o kontraktech na příští sezonu. "Čekáme invazi hostů a partnerů, na kterou budeme, jako vždycky náležitě připraveni. Stejně, jako na patřičný bodový přísun."

V ten věří i Lacko, který se po technických problémech nového speciálu VK  50 v Maďarsku, vrátil na Slovakiaringu na stupně vítězů. V tabulce šampionátu je čtvrtý, na třetího Norberta Kisse ztrácí pět bodů.

"Jedeme s úplně novým autem. Z dvanácti bodovaných jízd jsem jedenáctkrát dojel. VK50 drží a má velký potenciál, který v dohledné době určitě využijeme. Nejlépe už na Nürburgringu," doufá 34letý pilot.

Lacka nijak netrápí ztráta 54 bodů na průběžného lídra Jochena Hahna. "Asi bych měl v této chvíli řešit vzhledem k průběžnému pořadí Kisse a Steffi Halmovou, smělé myšlenky na zisk titulu mě ale neopouštějí," věří mistr Evropy z roku 2017.

"Dám do každého metru okruhu tradičně všechno, v minulosti se mi tato strategie vždycky vyplácela. Jochen se Steffi budou na domácím okruhu tradičně pod velkým tlakem. Oba jsem porazil v Misanu, netuším, proč by tomu tak nemohlo být i na Nürburgringu," dodal Lacko.

Všechny čtyři víkendové jízdy budou v Česku poprvé v přímém televizním přenosu. Závody tahačů bude vysílat stanice Sport5. Spolukomentátorem bude dvojnásobný mistr Evropy a šéfkonstruktér Buggyry David Vršecký.

 

Právě se děje

před 56 minutami

Praha chce automatizovat vjezd a placení na parkovištích P+R

Vedení hlavního města chce zautomatizovat vjezd, výjezd a placení na záchytných parkovištích P+R. Řidiči se zaregistrují prostřednictvím aplikace Moje Praha a nový systém bude snímat registrační značku vozu a následně vyřídí i platbu. ČTK to v rozhovoru řekl primátor Zdeněk Hřib (Piráti). Systém nyní město testuje v Letňanech. Řidiči zde ale zatím musí platbu vyřešit v aplikaci. Praha má dlouhodobě potíže s počtem míst na P+R a chystá jejich vybudování na dalších místech.

"Cílem je zmenšit fronty. Je spočítáno, že za standardních podmínek trvá výjezd v současné době 18 sekund. Ten se zkrátí na 14 sekund, což se možná nezdá, ale v praxi to bude významné," řekl Hřib.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Zaveďme jeden volební obvod pro volby do sněmovny, navrhuje Hamáček. Chce posílit autoritu předsedů

Ministr vnitra a předseda ČSSD Jan Hamáček by chtěl změnit systém voleb do Poslanecké sněmovny. Místo 14 volebních obvodů by byl jediný stejně jako u voleb do Evropského parlamentu. Hamáček do řekl v rozhovoru pro sobotní vydání Lidových novin. Podle něj by takový systém posílil autoritu předsedů politických stran.

"Při jednom obvodu bychom měli jednoho lídra dvěstěčlenné kandidátky. Odpadly by debaty o potřebném množství hlasů ke zvolení," řekl vicepremiér s odkazem na fakt, že počet hlasů nutných ke zvolení poslance se nyní kraj od kraje liší. Změna by měla dopad i dovnitř stran, v nichž by oslabili regionální bossové.

Zdroj: ČTK
Další zprávy