Buggyra míří na milovaný Nürburgring, Lacko chce další stupně vítězů

Radek Vičík Radek Vičík
18. 7. 2019 20:00
Roudnickou Buggyru čeká o víkendu oblíbený Nürburgring, na němž se završí první polovina evropského šampionátu tahačů na okruzích. Obhájce titulu vicemistra Adam Lacko si chce v Německu opět vylepšit svoji pozici v průběžném hodnocení seriálu.
Adam Lacko (vpravo) ztrácí na lídra seriálu Jochena Hahna 54 bodů.
Adam Lacko (vpravo) ztrácí na lídra seriálu Jochena Hahna 54 bodů. | Foto: Buggyra

"Nevím o nikom, kdo by neměl Nürburgring rád. O víkendu přijde tradičně 200 000 lidí, což je více, než chodí na podniky F1. Fantastická atmosféra a okruh, který Buggyrám svědčí," uvedl manažer Buggyry Jan Kalivoda.

Podle něj je tento závod v Německu je rovněž o zahájení jednání o kontraktech na příští sezonu. "Čekáme invazi hostů a partnerů, na kterou budeme, jako vždycky náležitě připraveni. Stejně, jako na patřičný bodový přísun."

V ten věří i Lacko, který se po technických problémech nového speciálu VK  50 v Maďarsku, vrátil na Slovakiaringu na stupně vítězů. V tabulce šampionátu je čtvrtý, na třetího Norberta Kisse ztrácí pět bodů.

"Jedeme s úplně novým autem. Z dvanácti bodovaných jízd jsem jedenáctkrát dojel. VK50 drží a má velký potenciál, který v dohledné době určitě využijeme. Nejlépe už na Nürburgringu," doufá 34letý pilot.

Lacka nijak netrápí ztráta 54 bodů na průběžného lídra Jochena Hahna. "Asi bych měl v této chvíli řešit vzhledem k průběžnému pořadí Kisse a Steffi Halmovou, smělé myšlenky na zisk titulu mě ale neopouštějí," věří mistr Evropy z roku 2017.

"Dám do každého metru okruhu tradičně všechno, v minulosti se mi tato strategie vždycky vyplácela. Jochen se Steffi budou na domácím okruhu tradičně pod velkým tlakem. Oba jsem porazil v Misanu, netuším, proč by tomu tak nemohlo být i na Nürburgringu," dodal Lacko.

Všechny čtyři víkendové jízdy budou v Česku poprvé v přímém televizním přenosu. Závody tahačů bude vysílat stanice Sport5. Spolukomentátorem bude dvojnásobný mistr Evropy a šéfkonstruktér Buggyry David Vršecký.

 

Právě se děje

Další zprávy