Kopecký vyhrál "Barumku" a je potřetí českým šampionem

Foto: Radek Pecák
ČTK Sport ČTK, Sport
30. 8. 2015 15:32
Tovární jezdec Škody Jan Kopecký vyhrál počtvrté v kariéře Barum rallye Zlín a raduje se tak ze zisku mistrovského titulu.

Zlín - Tovární jezdec Škody Jan Kopecký vyhrál počtvrté v kariéře Barum rallye Zlín a raduje se tak ze zisku mistrovského titulu. Druhé místo v soutěži, která byla vedle českého šampionátu i součástí seriálu mistrovství Evropy, obsadil s odstupem 27 sekund Václav Pech. Třetí byl Polák Kajetan Kajetanowicz, jenž si tak upevnil vedení v kontinentálním mistrovství.

Čtvrté vítězství bylo vlastně pátým

Třiatřicetiletý Kopecký letos ovládl všechny čtyři závody a k tomu, aby se bez ohledu na výsledky soupeřů mohl v předstihu radovat z třetího triumfu v českém šampionátu v kariéře, potřeboval skončit nejhůře druhý. A tento cíl se mu ve Zlíně podařilo bez problémů splnit.

"Máme za sebou čtrnáct dní, které byly hodně náročné. Po psychické i fyzické stránce. Vyšly ale úplně skvěle," radoval se v cíli Kopecký, jenž týden před Barum rallye ovládl klasifikaci kategorie WRC2 v Německé rallye, závodě mistrovství světa.

Jen jedna výhra jej dělí od toho, aby do svého držení trvale získal pohár pro vítěze. "Osobně jsem vyhrál popáté," pousmál se Kopecký a poukázal na rok 2004, kdy ovládl absolutní klasifikaci, ale pořadatelé tehdy do oficiálních výsledků nepočítali vozy WRC, se kterým jel i Kopecký.

"Je ale fakt, že pohár doma nemám. Ještě jednu výhru potřebuju. Už jsem ale mluvil s pořadateli a říkali, že potřebují, aby už ten pohár někdo vyhrál. Že nemají ty štítky kam lepit. Tak doufám, že nás sem příští rok Škodovka nasadí a pokusíme se pohár si odvést," dodal Kopecký.

Pech vedl jedinou erzetu

Do náročné rallye, kterou provázely extrémně vysoké teploty, vstoupil druhým místem v páteční večerní městské zkoušce. Hned v sobotu ráno se ale posunul do vedení a první místo již neopustil.

x;Postupně zvyšoval náskok na druhého Pecha a dnes již relativně v klidu svou pozici kontroloval. "Jednoduché to ale nebylo. Jeli jsme tak, abychom závod kontrolovali a s tím pak klesá i koncentrace," řekl Kopecký.

Vcelku bezpečně držel i Pech druhé místo, i když třetího Kajetanowicze nakonec porazil jen o dvanáct sekund.

"Jsem spokojený, šlo to až nad očekávání dobře. Po celou dobu jsme měli super tempo a udělali jsme jen jednu chybičku, kdy jsme udělali hodiny a ztratili dvanáct sekund. Barumka byla i díky tomu, že se jelo za sucha, hodně těžká a jedna z nejrychlejších, jakou jsme kdy jeli," řekl Pech, jenž již poosmé v kariéře ve Zlíně vystoupil na stupně vítězů.

Domácí mistrovství zakončí jednodenní Rallye Klatovy v sobotu 3. října. Původně se v tomto termínu měla konat Rallye Příbram, která však byla zrušena.

Barum rallye Zlín, závod mistrovství Evropy a mistrovství České republiky v automobilových soutěžích:

1. Kopecký, Dresler (Škoda Fabia R5) 2:12:17,7, 2. Pech, Uhel (Mini John Cooper Works S2000) -27,2, 3. Kajetanowicz, Baran (Pol./Ford Fiesta R5) -39,8, 4. Lukjaňuk, Arnautov (Běl./Ford Fiesta R5) -1:10,7, 5. Valoušek, Havelková (Škoda Fabia S2000) -2:29,9, 6. J. Černý, Černohorský (Škoda Fabia S2000) -4:06,9, 7. Breen, Martin (Ir./Peugeot 208 T16) -4:24,9, 8. Kobus, De Wild (Niz./Škoda Fabia R5) -4:31,0.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Správce Březinova ostravského areálu s nezdaněným lihem poslal soud na devět let do vězení

Olomoucký krajský soud potrestal správce Březinova ostravského areálu Ivana Kováříka devíti lety a dvěma měsíci vězení. Podle soudu byl členem organizované zločinecké skupiny Radka Březiny, která obchodovala s nezdaněným lihem, a má podíl na škodě ve výší 364 milionů korun. Tomáše Pantlíka, který se staral o sklad v Olomouci, soud zprostil obžaloby. Dospěl k závěru, že žalovaný skutek není trestným činem. Oba muži byli poslední obžalovaní z hlavní větve Březinovy kauzy. Čítala osm obžalovaných, ostatní už byli pravomocně odsouzeni. Žalobce si v případě Pantlíka na místě odvolal. Odvolání bude podávat i Kovářík, kauza tak míří k vrchnímu soudu.

Zdroj: ČTK
Aktualizováno před 1 hodinou

Dálnice D1 na Benešovsku byla hodinu neprůjezdná, ve směru na Brno se srazila dvě auta

Dopravní nehoda u Trhového Štěpánova v úterý zhruba na hodinu zastavila provoz na dálnici D1 ve směru na Brno. Kvůli srážce nákladního a osobního auta byl přerušený provoz mezi sjezdem číslo 49 u Psářů a sjezdem číslo 56 u Soutic. Jeden člověk byl zraněn. Vyplynulo to z informací Národního dopravního informačního centra a krajských hasičů.

Nehoda na 56. kilometru uzavřela dálnici D1 kolem 6:30. Podle mluvčí středočeských hasičů Terezy Fliegerové narazilo osobní auto do nákladního. "Bylo tam nějaké lehčí zranění. Hasiči nikoho nevyprošťovali, ale poskytli předlékařské ošetření," uvedla Fliegerová. Provoz na dálnici byl podle Národního dopravního informačního centra obnoven kolem 07:30.

Na místě kromě hasičů zasahovali také policisté a záchranáři. "Zraněný byl ošetřen. Jeho zdravotní stav nevyžadoval převoz do zdravotnického zařízení, takže byl ponechán na místě," řekla mluvčí krajské záchranné služby Petra Effenbergerová.

Zdroj: ČTK
Další zprávy