Leť Fénixi! Buggyra křtila novou zbraň na slavný Dakar

Sport Sport
29. 8. 2015 21:30
Seznamte se, toto je nová zbraň pro Rallye Dakar: Tatra Phoenix z dílen roudnické Buggyry.
Seznamte se, toto je nová zbraň pro Rallye Dakar: Tatra Phoenix z dílen roudnické Buggyry. | Video: Buggyra via YouTube

Most - Nejen závody tahačů dnes zajímaly účastníky závodního dění na mosteckém okruhu. Tým Buggyra, sídlící v ne příliš vzdálené Roudnici nad Labem, představil svůj nový speciál pro příští ročník Rallye Dakar - Tatru Phoenix.

Za volantem nového kamionu, jenž bude "bratříčkem" vozu Fat Boy pilotovaného Martinem Kolomým, usedne zkušený Jaroslav Valtr. Vůz je postaven na bázi sériové Tatry Phoenix Euro 6 s tím, že sériový motor je nahrazený odzkoušeným motorem Gyrtech z dílny Buggyry.

Speciál zcela nové generace je teprve na začátku zátěžových testů. Část podvozku a mnoho technologických prvků vychází z Kolomého prověřeného speciálu Tatra 815, ovšem nicméně celkový koncept prošel zásadními evolučními změnami.

Přestože do odjezdu na Dakar 2016 plánuje tým Tatra Buggyra Racing s oběma vozy rozsáhlý testovací program, který vyvrcholí týdenním závodem ze seriálu mistrovství světa v Rally Cross Country v Maroku začátkem října, několik klíčových komponentů je teprve na začátku testu životnostních cyklů, které zásadně prověří až slavný závod na jihu Ameriky.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 28 minutami

Vláda schválila návrh na podání žaloby na neplatnost rozhodnutí Evropské komise, podle nějž má ČR vrátit zhruba miliardu za zemědělské dotace.

Vláda schválila návrh na podání žaloby na neplatnost rozhodnutí Evropské komise, podle nějž má ČR vrátit zhruba miliardu za zemědělské dotace.

Zdroj: ČTK
Další zprávy