reklama
 
 

Honda kvůli krizi utíká z formule. Stáj zkusí prodat

5. 12. 2008 9:39
Automobilka potvrdila svůj okamžitý odchod z F1

Tokio - Příští ročník formule jedna se možná pojede s pouhými osmnácti vozy. Finanční krizí zmítaná automobilka Honda totiž seriál definitivně opouští.

Krizový scénář s osmnácti vozy pak přijde na řadu ve chvíli, kdy se japonskému výrobci nepodaří svoji stáj prodat.

Spekulace, které se vyrojily po jednání Asociace týmů F1 v Ženevě, ze kterého vynesl informaci o odchodu Hondy někdo z jiné stáje, potvrdil v pátek ráno na tiskové konferenci prezident automobilky Takeo Fukui.

Čtěte také: Alonso hrozí formuli 1: Změňte pravidla a já končím

"Honda musí ochránit jádro svých obchodních aktivit a překonat dlouhé období šířící se nejistoty v globální ekonomice," prohlásil Fukui, když zdůvodňoval bleskový odchod ze světa formule jedna.

"Za takové situace musela Honda urychleně zareagovat na náhlé a expanzivní oslabování trhů ve všech oblastech," dodává prezident automobilky.

Honda nyní jedná se svými dvěma společnostmi zajišťujícími chod formulové stáje - Honda Racing F1 Team a jejím dodavatelem motorů Honda Racing Development - o další budoucnosti. A nabídne je k prodeji.

Japonské stáji se v tomto soutěžním ročníku příliš nevedlo a se ziskem 14 bodů obsadila v Poháru konstruktérů až devátou pozici.

autoři: Sport, Red Spo | 5. 12. 2008 9:39

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama