VIDEO, FOTO Loeb zbořil další hranici, teď v závodě do oblak

Loeb i Peugeot se připravovali na jízdu mezi oblaka, jak se PIkes Peak mezi jezdci také nazývá, několik měsíců. Podívejte se, jak náročný závod to je.
Francouzi mu postavili na míru výkonný speciál se symbolickým názvem Peugeot 208 T16 Pikes Peak.
Chcete se cítit jako Sébastien Loeb při rekordní jízdě na 19,99 km dlouhé nebezpečné trati? Video přím z kokpitu vás vtáhne do děje.
Loeb peníze Peugeotu nevyhodil oknem, v premiérovém startu zajel čas 8:13,878 minuty. Tím o více než 3/4 minuty vylepšil dosavadní rekord a stal se jediným pilotem historie, který Pikes Peak "stihl" pod devět minut.
Pikes Peak je nebezpečné místo, chyba v každé ze 156 zatáček může znamenat fatální nehodu.
Foto: Peugeot Motorsport
Radek Vičík Radek Vičík
2. 7. 2013 15:38
Podívejte se, jak fenomenální Sébastien Loeb pokořil další milník v historii motoristického sportu a jako první jezdec zvládl ve svém Peugeotu legendární závod do vrchu Pikes Peak pod devět minut.

Pikes Peak - Podívejte se, jak fenomenální Sébastien Loeb pokořil další milník v historii motoristického sportu a jako první jezdec v neděli zvládl ve svém Peugeotu legendární závod do vrchu Pikes Peak pod devět minut.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 9 minutami

EU v červnu poprvé dovezla více plynu z USA než z Ruska, píše šéf IEA

Evropská unie v červnu kvůli prudkému snížení dodávek z Ruska poprvé dovezla více plynu ve formě zkapalněného zemního plynu (LNG) ze Spojených států než prostřednictvím plynovodů z Ruska. Na twitteru to ve čtvrtek napsal výkonný ředitel Mezinárodní agentury pro energii (IEA) Fatih Birol.

Šéf IEA minulý týden vyzval Evropu, aby se okamžitě připravila na úplné přerušení dodávek ruského plynu během této zimy. Evropské vlády by podle něj měly přijmout opatření ke snížení poptávky a ponechat v provozu stárnoucí jaderné elektrárny, uvedl Birol v rozhovoru s listem Financial Times.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Epidemie v týdnu zrychlila téměř dvojnásobně, hospitalizovaných je 200

Epidemie koronaviru v uplynulém týdnu v Česku výrazně zrychlila. Laboratoře odhalily 5680 nových případů, o 2400 více než minulý týden. V každém dni tohoto týdne zatím přibylo více než 1000 případů, což se před tím stalo naposledy na začátku května. Počet hospitalizovaných se za týden zvýšil asi o třetinu zhruba na 200 pacientů. Lidí v těžkém stavu ale výrazně nepřibývá, ve čtvrtek jich v nemocnicích bylo sedm. V uplynulém týdnu zemřelo s covidem pět lidí. Vyplývá to z údajů ministerstva zdravotnictví.

Mírně také roste zájem o testy. Od pondělí do čtvrtka bylo v mezitýdenním srovnání pokaždé testovaných více. Největší zájem byl ve středu, kdy se nechalo testovat 6800 lidí. Ředitel Ústavu zdravotnických informací a statistiky Ladislav Dušek ve středu řekl novinářům, že se v současné době testují jen lidé s vážnějšími příznaky, a nakažených je tak reálně mnohem víc.

Zdroj: ČTK
Další zprávy