VIDEA Pět největších smolařů Velké ceny Británie formule 1

Pneumatiky se v Silverstone staly pro piloty F1 noční můrou. Podívejte se, kdo všechno měl nebezpečný defekt.
Pneumatikové Waterloo začal už v sedmém kole Lewis Hamliton, který tak přišel o vedení v domácí Velké ceně. Vzhledem k jeho následujícím výkonům dost možná i o vítězstvím.
Jeden defekt je smůla, dva už něco naznačují. Felipe Massa v devátém kole vyletěl mimo trať, když i jemu praskla levá zadní guma. V Silverstone, kde je většina rychlých zatáček na pravou ruku, by se spíš čekaly defekty na této straně. Jenže v neděli bylo všechno tak trochu jinak.
A třetí defekt během chvíle, to je už vážný problém. Postihl Jeana-Erica Vergneho ve 14. okruhu a jen tak tak, že to neodskákali oba piloti Lotusu. V té chvíli začaly všechny týmy okamžitě přifukovat připravené gumy v boxech a jezdcům šel do sluchátek jasný příkaz: vyhýbejte se obrubníkům!
Už už se zdálo, že další pohroma nepřijde. A pak najednou bum - a pět kol před koncem se Sergio Pérez poroučel ze šesté příčky. Teď je na inženýrech Pirelli, aby do víkendové Velké ceny Německa stihli objevit příčinu těchto problémů.
Foto: Reuters
Radek Vičík Radek Vičík, youtube.com
30. 6. 2013 19:35
Grand Prix Velké Británie formule 1 se brzy změnila v souboj člověka s technikou. Prohlédněte si videogalerii a uvidíte, kteří jezdci na něj v neděli doplatili.

Silverstone - Grand Prix Velké Británie formule 1 se brzy změnila v souboj člověka s technikou. Prohlédněte si videogalerii a uvidíte, kteří jezdci na něj v neděli doplatili.

 

Právě se děje

Další zprávy