VIDEA Pět největších smolařů Velké ceny Británie formule 1

Pneumatiky se v Silverstone staly pro piloty F1 noční můrou. Podívejte se, kdo všechno měl nebezpečný defekt.
Pneumatikové Waterloo začal už v sedmém kole Lewis Hamliton, který tak přišel o vedení v domácí Velké ceně. Vzhledem k jeho následujícím výkonům dost možná i o vítězstvím.
Jeden defekt je smůla, dva už něco naznačují. Felipe Massa v devátém kole vyletěl mimo trať, když i jemu praskla levá zadní guma. V Silverstone, kde je většina rychlých zatáček na pravou ruku, by se spíš čekaly defekty na této straně. Jenže v neděli bylo všechno tak trochu jinak.
A třetí defekt během chvíle, to je už vážný problém. Postihl Jeana-Erica Vergneho ve 14. okruhu a jen tak tak, že to neodskákali oba piloti Lotusu. V té chvíli začaly všechny týmy okamžitě přifukovat připravené gumy v boxech a jezdcům šel do sluchátek jasný příkaz: vyhýbejte se obrubníkům!
Už už se zdálo, že další pohroma nepřijde. A pak najednou bum - a pět kol před koncem se Sergio Pérez poroučel ze šesté příčky. Teď je na inženýrech Pirelli, aby do víkendové Velké ceny Německa stihli objevit příčinu těchto problémů.
Foto: Reuters
Radek Vičík Radek Vičík, youtube.com
30. 6. 2013 19:35
Grand Prix Velké Británie formule 1 se brzy změnila v souboj člověka s technikou. Prohlédněte si videogalerii a uvidíte, kteří jezdci na něj v neděli doplatili.

Silverstone - Grand Prix Velké Británie formule 1 se brzy změnila v souboj člověka s technikou. Prohlédněte si videogalerii a uvidíte, kteří jezdci na něj v neděli doplatili.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

Aktualizováno před 1 hodinou

Hasiči likvidují požár haly v Zápech u Prahy už 24 hodin

Hasiči likvidují následky požáru haly v Zápech u Prahy už 24 hodin, budou demolovat části konstrukce a dohašovat skrytá ohniska celou noc, stále platí druhý stupeň pohotovosti. Hala s autodíly začala hořet v pátek před 20:00, byly v ní i oleje a plynové lahve. Škodu odhadl majitel společnosti AD Partner na 100 milionů korun, řekla mluvčí středočeských hasičů Dagmar Zemanová. Podle policejní mluvčí Vlasty Suchánkové začnou kriminalisté vyšetřovat, až skončí hasicí práce, zatím tedy není možné stanovit výši škody. Při požáru nebyl nikdo zraněn. Hasiči evakuovali pět lidí a domácí zvířata z okolních obytných domů.

"Požár byl náročný z důvodu nasazených sil a prostředků, šlo o velký objekt, na místě byl velký žár a hrozilo zřícení," řekla Zemanová. V době nejvyššího stupně bylo na místě zhruba 110 hasičů. V Zápech zřídili provizorní čerpací stanici. Byl vyhlášen nejvyšší, čtvrtý stupeň poplachu, který hasiči snížili dnes před 02:30 na druhý. Statik doporučil stržení budovy.

Čtvrtý stupeň poplachu hasiči vyhlašují při mimořádných událostech, například pokud je nasazen vyšší počet zasahujících jednotek. Při hašení v Zápech bylo nasazeno 30 vozidel a 17 jednotek profesionálních i dobrovolných hasičů, vypomáhali i pražské. Chemická jednotka hasičů z Kamenice na místě monitorovala, zda do ovzduší neuniká nadměrné množství škodlivin. Žádné škodlivé hodnoty hasiči nezjistili.

 

Zdroj: ČTK
Další zprávy