VIDEA Pět největších smolařů Velké ceny Británie formule 1

Pneumatiky se v Silverstone staly pro piloty F1 noční můrou. Podívejte se, kdo všechno měl nebezpečný defekt.
Pneumatikové Waterloo začal už v sedmém kole Lewis Hamliton, který tak přišel o vedení v domácí Velké ceně. Vzhledem k jeho následujícím výkonům dost možná i o vítězstvím.
Jeden defekt je smůla, dva už něco naznačují. Felipe Massa v devátém kole vyletěl mimo trať, když i jemu praskla levá zadní guma. V Silverstone, kde je většina rychlých zatáček na pravou ruku, by se spíš čekaly defekty na této straně. Jenže v neděli bylo všechno tak trochu jinak.
A třetí defekt během chvíle, to je už vážný problém. Postihl Jeana-Erica Vergneho ve 14. okruhu a jen tak tak, že to neodskákali oba piloti Lotusu. V té chvíli začaly všechny týmy okamžitě přifukovat připravené gumy v boxech a jezdcům šel do sluchátek jasný příkaz: vyhýbejte se obrubníkům!
Už už se zdálo, že další pohroma nepřijde. A pak najednou bum - a pět kol před koncem se Sergio Pérez poroučel ze šesté příčky. Teď je na inženýrech Pirelli, aby do víkendové Velké ceny Německa stihli objevit příčinu těchto problémů.
Foto: Reuters
Radek Vičík Radek Vičík, youtube.com
30. 6. 2013 19:35
Grand Prix Velké Británie formule 1 se brzy změnila v souboj člověka s technikou. Prohlédněte si videogalerii a uvidíte, kteří jezdci na něj v neděli doplatili.

Silverstone - Grand Prix Velké Británie formule 1 se brzy změnila v souboj člověka s technikou. Prohlédněte si videogalerii a uvidíte, kteří jezdci na něj v neděli doplatili.

 

Právě se děje

Aktualizováno před 5 hodinami

Parahokejisté narazí ve čtvrtfinále na Rusy

Čeští parahokejisté prohráli i poslední zápas v základní skupině A na domácím mistrovství světa v Ostravě. Kanadě podlehli 0:10, ve skupině obsadili čtvrté místo a ve čtvrtfinále se utkají s vítězem "béčka" Rusy.

Sborná je přitom mužstvo, kterému se Češi před turnajem chtěli pro čtvrtfinále vyhnout. Rusové sice před dvěma lety hráli v nižší divizi, ale po návratu jejich síla budí strach. Po drtivých výhrách nad Slováky, Italy a Nory skončili ve skupině B první bez ztráty bodu a se skóre 34:1.

Český tým zkusí zastavit rozjetou ruskou mašinu ve středu od 20:45 a navázat na postup do semifinále z předchozího ostravského šampionátu v roce 2019.

Druhou čtvrtfinálovou dvojici tvoří Korea, třetí tým ze skupiny A, a Norsko, druhý celek ze skupiny B. Kanaďané a Američané si zajistili přímý postup do semifinále, Slováci a Italové si zahrají o sedmé místo.

MS v parahokeji v Ostravě - skupina A:

Kanada - ČR 10:0 (4:0, 5:0, 1:0)

Branky: 2., 12. a 25. McGregor, 14., 17. a 25. Lavin, 6. a 16. Crane, 23. Jacobs-Webb, 44. Smith.

před 7 hodinami

V Dlouhé Lhotě na Příbramsku hoří výrobní hala. Hasiči vyhlásili 3. stupeň poplachu, na místě je 17 jednotek. Požár je zatím bez zranění

Další zprávy