reklama
 
 

Vettel na závěr testování porazil Hamiltona o tři tisíciny

1. 3. 2019 18:59
Nejrychlejší čas v poslední den testování na novou sezonu formule 1 zajel v Barceloně čtyřnásobný mistr světa Sebastian Vettel s Ferrari. Německý pilot dnes svedl na dálku souboj se svým britským rivalem Lewisem Hamiltonem, jenž byl v Mercedesu pomalejší o pouhé tři tisíciny sekundy. Šampion a jeho vyzyvatel tak předvedli na závěr testování nejlepší možnou pozvánku na nový ročník, který startuje 17. března v Austrálii.

Vettel dopoledne překonal o jednu desetinu sekundy čtvrteční výkon týmového kolegy Charlese Leclerca a zajel nejlepší čas letošního testování 1:16,221. Odpoledne zbrzdily Ferrari problémy s elektrikou, ze čtyřhodinové porce jízdy zbylo Vettelovi jen zhruba 90 minut. Před dvěma dny zase Němec skončil kvůli defektu se svým červeným vozem v ochranné bariéře.

Vettelovy absence využil mistr světa Hamilton a přiblížil se jeho času na pouhé tři tisíciny sekundy. Přímo z okruhu pak spěchal Brit na letiště na Pařížský týden módy.

"Za nejlepší časy při testech se žádné body ani odměny nedávají. Důležité bude, jak rychlí budeme v Melbourne, což budeme vědět po kvalifikaci," uvedl pětinásobný světový šampion.

autor: ČTK | 1. 3. 2019 18:59

Související

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama