Velká cena Itálie F1 se bude jezdit v Monze jistě do roku 2019

ČTK ČTK
2. 9. 2016 16:49
Italská Velká cena formule 1 se i v příštích třech letech pojede na okruhu v Monze. Italští pořadatelé za prodloužení smlouvy do roku 2019 zaplatí podle informací médií držiteli práv zhruba 68 milionů eur (1,8 miliardy korun). Region Lombardie, který měl o udržení prestižního podniku velký zájem, přispěje ročně částkou pět milionů eur. Pro Monzu tak skončilo dlouhé období nejistoty. Promotér F1 Bernie Ecclestone, který další působení okruhu v seriálu mistrovství světa zpochybňoval, se před víkendovou Grand Prix na prodloužení smlouvy přímo na závodišti dohodl s předsedou italského automobilového svazu ACI Angelem Sticchim Damianim.
Kimi Räikkönen v Monze 2016
Kimi Räikkönen v Monze 2016 | Foto: Reuters
 

Právě se děje

před 6 hodinami

Předpokládaný demokratický kandidát na amerického prezidenta Joe Biden získal podporu největší koalice odborových organizací ve Spojených státech

Předpokládaný demokratický kandidát na amerického prezidenta Joe Biden dnes získal podporu největší koalice odborových organizací ve Spojených státech AFL-CIO. Centrála navíc slíbila, že se zasadí o to, aby současný prezident Donald Trump nebyl znovu zvolen do funkce v listopadových volbách, napsala agentura Reuters.

Zdroj: ČTK
Další zprávy