Nico Rosberg: 25 let za volantem na cestě na vlastní Everest. A tečka

Nico Rosberg se může už jen usmívat. Po 25 letech závodění dosáhl "svého Everestu" a teď se zaměří na rodinu.
Závodnické geny má Nico po svém otci, mistru světa F1 z roku 1982 Keke Rosbergovi. Finský jezdec se proslavil tím, že v titulové sezoně vyhrál jedinou Grand Prix. Jeho syn o 34 let později musel k titulu triumfovat devětkrát.
Nico Rosberg čichal vůni spáleného benzínu od malička. Spolu s otcem jezdil po závodech, tento snímek je z roku 1995.
To už malý Nico zvládl základy motokárové abecedy, v 15 letech takhle zápolil se svým věčným rivalem Lewisem Hamiltonem.
I pak Rosberg procházel juniorskými formulemi jako nůž máslem. Roku 2002 zvítězil ve Formuli BMW ADAC a v sezoně 2005 se jako nováček stál králem GP2.
Foto: Reuters
Radek Vičík Radek Vičík
3. 12. 2016 9:46
Připomeňte si s námi kariéru letošního šampiona formule 1 Nica Rosberga, jenž v pátek nečekaně oznámil konec svého působení ve světě Grand Prix.
 

Právě se děje

před 27 minutami

ČEZ dostal od úřadu pro jadernou bezpečnost povolení pro nový zdroj v Dukovanech

Společnost Elektrárna Dukovany II ze skupiny ČEZ toto pondělí získala od Státního úřadu pro jadernou bezpečnost (SÚJB) povolení k umístění nového jaderného zdroje v Dukovanech. Sdělil to mluvčí ČEZ Ladislav Kříž. Podle firmy jde o jeden z nejvýznamnějších přípravných kroků před zahájením stavby a výběrem dodavatele. Příprava a zpracování dokumentace pro licenční řízení trvala pět let a její součástí bylo přes 200 odborných studií, analýz a rozborů, uvedl ČEZ.

SÚJB dnes na svém webu uvedl, že na posouzení žádosti spolupracoval tým inspektorů úřadu, specialistů Státního ústavu radiační ochrany a dalších expertů. Správní řízení trvalo téměř 12 měsíců. Byla při něm hodnocena zadávací bezpečnostní zpráva a další dokumenty, které se podle atomového zákona k žádosti přikládají. "Z hodnocení nevyplynuly žádné skutečnosti, které by vydání povolení bránily," řekla předsedkyně SÚJB Dana Drábová.

Zdroj: ČTK
Další zprávy