Nico Rosberg: 25 let za volantem na cestě na vlastní Everest. A tečka

Nico Rosberg se může už jen usmívat. Po 25 letech závodění dosáhl "svého Everestu" a teď se zaměří na rodinu.
Závodnické geny má Nico po svém otci, mistru světa F1 z roku 1982 Keke Rosbergovi. Finský jezdec se proslavil tím, že v titulové sezoně vyhrál jedinou Grand Prix. Jeho syn o 34 let později musel k titulu triumfovat devětkrát.
Nico Rosberg čichal vůni spáleného benzínu od malička. Spolu s otcem jezdil po závodech, tento snímek je z roku 1995.
To už malý Nico zvládl základy motokárové abecedy, v 15 letech takhle zápolil se svým věčným rivalem Lewisem Hamiltonem.
I pak Rosberg procházel juniorskými formulemi jako nůž máslem. Roku 2002 zvítězil ve Formuli BMW ADAC a v sezoně 2005 se jako nováček stál králem GP2.
Foto: Reuters
Radek Vičík Radek Vičík
3. 12. 2016 9:46
Připomeňte si s námi kariéru letošního šampiona formule 1 Nica Rosberga, jenž v pátek nečekaně oznámil konec svého působení ve světě Grand Prix.
 

Právě se děje

před 49 minutami

Dámský gambit na Netflixu vidělo 62 milionů lidí, v Česku je druhý

Minisérii z šachového prostředí Dámský gambit, ve které hlavní roli ztvárnila Anya Taylor-Joyová, na platformě Netflix vidělo 62 milionů lidí. Firma čísla sledovanosti obvykle nezveřejňuje, činí tak jen v případě mimořádných úspěchů. Netflix zveřejnil 23. října všech sedm dílů Dámského gambitu, které od té doby patří do desítky nejsledovanějších pořadů v USA, Velké Británii, Argentině nebo Izraeli. Momentálně je minisérie druhou nejžádanější položkou Netflixu v Česku, hned za čtvrtou řadou seriálu Koruna.

Podle Netflixu dále Dámský gambit obecně posílil zájem o šachy. Hledání tohoto slova na Googlu stouplo dvojnásobně, uživatelé serveru eBay.com dvakrát častěji hledají předměty související s šachami a webu Chess.com se pětinásobně zvýšil počet zaregistrovaných uživatelů.

Další zprávy