Nico Rosberg: 25 let za volantem na cestě na vlastní Everest. A tečka

Nico Rosberg se může už jen usmívat. Po 25 letech závodění dosáhl "svého Everestu" a teď se zaměří na rodinu.
Závodnické geny má Nico po svém otci, mistru světa F1 z roku 1982 Keke Rosbergovi. Finský jezdec se proslavil tím, že v titulové sezoně vyhrál jedinou Grand Prix. Jeho syn o 34 let později musel k titulu triumfovat devětkrát.
Nico Rosberg čichal vůni spáleného benzínu od malička. Spolu s otcem jezdil po závodech, tento snímek je z roku 1995.
To už malý Nico zvládl základy motokárové abecedy, v 15 letech takhle zápolil se svým věčným rivalem Lewisem Hamiltonem.
I pak Rosberg procházel juniorskými formulemi jako nůž máslem. Roku 2002 zvítězil ve Formuli BMW ADAC a v sezoně 2005 se jako nováček stál králem GP2.
Foto: Reuters
Radek Vičík Radek Vičík
3. 12. 2016 9:46
Připomeňte si s námi kariéru letošního šampiona formule 1 Nica Rosberga, jenž v pátek nečekaně oznámil konec svého působení ve světě Grand Prix.
 

Právě se děje

před 42 minutami

Hokejisty Slavie bude po Říhovi trénovat Štrba

Novým trenérem hokejistů prvoligové Slavie se stal Martin Štrba. Na střídačce nahradí Miloše Říhu mladšího, jemuž skončila smlouva a klub již v polovině března avizoval, že s ním dále nepočítá. Štrbovým asistentem bude další bývalý útočník Jiří Doležal, trenérem brankářů zůstal Roman Málek. Pražané o tom informovali na webu.

"Martina Štrbu jsme si vytipovali jako mladého progresivního trenéra, který má ambice a potenciál. Jeho výhodou je také to, že má za sebou úspěšnou hráčskou kariéru," řekl sportovní manažer Jiří Veber.

Čtyřiačtyřicetiletý Štrba trénoval naposledy rovněž ve druhé nejvyšší soutěži Chomutov. S Piráty se dohodl na odchodu koncem listopadu. V minulosti pracoval jako asistent trenéra v Českých Budějovicích, kde působil rovněž u mládeže.

Další zprávy