Kolize, nevraživost i podaná ruka. Tak se vyvíjel souboj Rosberga s Hamiltonem o titul šampiona F1

I když si Nico Rosberg a Lewis Hamilton v Abú Zabí na konci souboje o korunu mistra světa podali ruku, celou sezonu bylo o v boxech Mercedesu pořádně dusno.
Hned na úvod nejdelší sezony historie F1 sezony se v Melbourne ukázaly velké Hamiltonovy problémy se starty. Brit sice vyhrál kvalifikaci, ale z první zatáčky odjížděl až ze sedmé příčky. Mercedesu ve strategické bitvě s Ferrari pomohlo přerušení po těžké havárii Fernanda Alonsa a Hamilton nakonec vystoupal na druhý nejvyšší stupínek za Rosbergem.
V Bahrajnu se scénář opakoval. Hamilton z pole position zaváhal, dokonce se dostal do kontaktu s Williamsem Valtteriho Bottase. Ale díky výborné strategii se dostal aspoň na třetí příčku. Druhý triumf slavil Rosberg.
Rosberg unikl chaosu po startu také v Číně a stylem start–cíl si dojel pro vítězství. Hamilton poté, co mu v kvalifikaci "blafnul" motor, vyrazil do Velké ceny z boxů a bral nakonec jen šest bodů za sedmou pozici.
V Soči přišel další výpadek agregátu Mercedes, kvůli němuž Hamilton startoval z desátého místa. Lídr Rosberg se vyhnul divočině v první zatáčce a v klidu si dojel pro dalších 25 bodů. Sedmou výhrou po sobě (počítáme-li i závěr sezony 2015) se německý pilot v historických tabulkách zařadil po bok legend Alberta Ascariho a Michaela Schumachera. Hamilton sice dojel druhý, ale v té chvíli ztrácel už propastných 43 bodů.
Foto: Reuters
Radek Vičík Radek Vičík
28. 11. 2016 6:00
Podívejte se, jak probíhal boj o titul mistra světa mezi Nicem Rosbergem a Lewisem Hamiltonem v nejdelší sezoně historie formule 1.
 

Právě se děje

před 16 minutami

Tesco varuje před podvodnými SMS zprávami o výhře v soutěži. Firma žádnou neorganizuje

Společnost Tesco varuje před podvodníky, kteří rozesílají lidem SMS zprávy o tom, že si mají u ní vyzvednout výhru v soutěži. Firma informovala, že žádnou takovou soutěž neorganizuje a zákazníci nemají na uvedené zprávy reagovat.

"Tato podvodná aktivita poškozuje dobré jméno společnosti Tesco. Podniká proto všechny dostupné kroky, aby ochránila své zákazníky i své podnikání," uvedli zástupci firmy.

V případě pochybností mají podle nich zákazníci kontaktovat zákaznickou linku firmy 800 222 555 a ověřit si, jestli jde o její oficiální soutěž.

Další zprávy