Hvězdné války u Mercedesu? Internet se baví dalším konfliktem Rosberga s Hamiltonem

Sport Sport
8. 7. 2016 6:05
Svítící meče jako ve Star Wars, falešná šikana nebo vůz pro dva, ve kterém se určitě nesrazí. Tak internet reaguje na další malér ve stáji formule 1 Mercedes.
Nejlepší způsob, jak zabránit Hamiltonovi a Rosbergovi v další kolizi? Posadit je vedle sebe do jediného vozu!
Nejlepší způsob, jak zabránit Hamiltonovi a Rosbergovi v další kolizi? Posadit je vedle sebe do jediného vozu! | Foto: Wolfgang Karl Koepp via Facebook

Praha - Nedělní kolize obou vozů jezdců Mercedesu v čele Velké ceny Rakouska formule 1 (více čtěte ZDE) vyvolala nejen silné emoce u zúčastněných jezdců, ale také vyprovokovala fanoušky k celé řadě reakcí na sociálních sítích.

Zpočátku šlo o seriózní analýzy, zda Nico Rosberg jel opravdu ve své stopě, nebo v osudné druhé zatáčce Red Bull Ringu byl Lewis Hamilton příliš agresivní. Jak je vidět, Rosberg měl po pravici volného místa více než dost.

Brzy po skončení kontroverzní Grand Prix se už začaly objevovat první vtípky. Známý nizozemský smíšek Tom Coronel, vítěz několika závodů MS cestovních vozů a pravidelný účastník Rallye Dakar, našel viníka.

Je jím Hamilton. Tedy v případě, že by uprostřed zatáčky vyrostl náhle retardér sahající do půlky jízdní dráhy...

Tématu se nevyhnul ani oblíbený kreslený seriál ze světa formule 1 Los Mini Drivers. Podle jeho autorů je to v boxech Mercedesu teď jako na stříbrném plátně a probíhá tam boj na ostří světelného meče.

Hamiltonovi sekunduje jeho buldoček Roscoe v černé helmě temného pána ze Sithu Dartha Vadera z Hvězdných válek.

Jiný vtipálek si vzal na paškál GP2. Zatímco motor Hondy Fernanda Alonsa je jako z juniorské formule, Rosberg prý jako zelenáč řídí. Je pravda, že v obou závodech GP2 ve Spielbergu bylo (jako vždy) bouraček jako máku.

Druhý ze závodnických dvojčat Coronelových, Tim, přišel s revolučním řešením, jak si u Mercedesu zjednají ze dne na den klid na závodní trati. Prý udělají pro znesvářené soky dvouformuli a v té se spolu nikdy nesrazí. Ovšem o tom, co se stane, když každý z jezdců zatočí volantem jinak, Nizozemec mlčí.

 

Právě se děje

před 2 hodinami

Babiš se má podle soudu omluvit za své výroky senátorovi Wagenknechtovi

Premiér Andrej Babiš (ANO) se má omluvit senátorovi Lukáši Wagenknechtovi (za Piráty) za výroky, že je psychopat, udavač a připravil ČR o 800 milionů korun, rozhodl v pátek Okresní soud Praha-západ. Wagenknecht, který byl náměstkem, když Babiš vedl ministerstvo financí, to uvedl na twitteru. Premiér si za svými výroky stojí a plánuje se odvolat, sdělil ČTK v textové zprávě.

Soud vyhověl žalobě na ochranu osobnosti, Babiš je povinen písemnou omluvu zaslat do tří dnů poté, co rozsudek nabude právní moci, uvedl Wagenknecht. Jeho asistentka Karolína Žďárská řekla ČTK, že písemné vyhotovení rozsudku by mělo být k dispozici do dvou týdnů. "Zatím nemáme písemné vyhotovení, takže neznáme argumenty soudu, ale za svými výroky si stojím, budu se odvolávat," reagoval Babiš.

Wagenknecht byl prvním náměstkem ministra financí od února 2014 do června 2015, kdy ho Babiš odvolal podle pozdějšího Wagenknechtova vyjádření bez udání důvodu. Wagenknecht se před tím dostal do sporu s tehdejší ministryní pro místní rozvoj Karlou Šlechtovou (za ANO), když jeho auditorský tým našel chyby v tendru na monitorovací systém evropských fondů.

Zdroj: ČTK
Další zprávy