Hvězdné války u Mercedesu? Internet se baví dalším konfliktem Rosberga s Hamiltonem

Sport Sport
8. 7. 2016 6:05
Svítící meče jako ve Star Wars, falešná šikana nebo vůz pro dva, ve kterém se určitě nesrazí. Tak internet reaguje na další malér ve stáji formule 1 Mercedes.
Nejlepší způsob, jak zabránit Hamiltonovi a Rosbergovi v další kolizi? Posadit je vedle sebe do jediného vozu!
Nejlepší způsob, jak zabránit Hamiltonovi a Rosbergovi v další kolizi? Posadit je vedle sebe do jediného vozu! | Foto: Wolfgang Karl Koepp via Facebook

Praha - Nedělní kolize obou vozů jezdců Mercedesu v čele Velké ceny Rakouska formule 1 (více čtěte ZDE) vyvolala nejen silné emoce u zúčastněných jezdců, ale také vyprovokovala fanoušky k celé řadě reakcí na sociálních sítích.

Zpočátku šlo o seriózní analýzy, zda Nico Rosberg jel opravdu ve své stopě, nebo v osudné druhé zatáčce Red Bull Ringu byl Lewis Hamilton příliš agresivní. Jak je vidět, Rosberg měl po pravici volného místa více než dost.

Brzy po skončení kontroverzní Grand Prix se už začaly objevovat první vtípky. Známý nizozemský smíšek Tom Coronel, vítěz několika závodů MS cestovních vozů a pravidelný účastník Rallye Dakar, našel viníka.

Je jím Hamilton. Tedy v případě, že by uprostřed zatáčky vyrostl náhle retardér sahající do půlky jízdní dráhy...

Tématu se nevyhnul ani oblíbený kreslený seriál ze světa formule 1 Los Mini Drivers. Podle jeho autorů je to v boxech Mercedesu teď jako na stříbrném plátně a probíhá tam boj na ostří světelného meče.

Hamiltonovi sekunduje jeho buldoček Roscoe v černé helmě temného pána ze Sithu Dartha Vadera z Hvězdných válek.

Jiný vtipálek si vzal na paškál GP2. Zatímco motor Hondy Fernanda Alonsa je jako z juniorské formule, Rosberg prý jako zelenáč řídí. Je pravda, že v obou závodech GP2 ve Spielbergu bylo (jako vždy) bouraček jako máku.

Druhý ze závodnických dvojčat Coronelových, Tim, přišel s revolučním řešením, jak si u Mercedesu zjednají ze dne na den klid na závodní trati. Prý udělají pro znesvářené soky dvouformuli a v té se spolu nikdy nesrazí. Ovšem o tom, co se stane, když každý z jezdců zatočí volantem jinak, Nizozemec mlčí.

 

Právě se děje

před 5 hodinami

USA mají možná druhý případ koronaviru, Japonsko už jej potvrdilo

U texaského studenta, který navštívil čínské velkoměsto Wu-chan, je podezření na napadení novým koronavirem. Pokud se podezření potvrdí, půjde od druhý případ napadení virem způsobujícím zápal plic ve Spojených státech. Druhý potvrzený případ hlásí podle agentury Kjódó Japonsko.

Univerzitní student je v Texasu léčen s onemocněním dýchacích cest a je izolován doma. Zároveň jsou u něj prováděny testy na nově objevený koronavirus, který už v Číně zabil 18 lidí, z toho 17 ve Wu-chanu, který je ohniskem epidemie. První případ nákazy v USA byl oznámen ve středu ve státě Washington.

Japonské ministerstvo zdravotnictví mezitím potvrdilo druhý případ nákazy. Jde o čtyřicátníka, který v neděli do Japonska přicestoval z Wu-chanu. Nyní je muž hospitalizován.

Zdroj: ČTK
Aktualizováno před 6 hodinami

Kvůli pádu muže do kolejiště večer nejelo metro na části linky B

Téměř čtyři hodiny nejezdilo ve čtvrtek večer metro mezi stanicemi Smíchovské nádraží a Florenc na lince B. Kolem 19:30 spadl ve stanici Anděl do kolejiště člověk, provoz se podařilo obnovit až necelou hodinu před půlnocí, vyplývá z informací na webu pražského dopravního podniku. Asi čtyřicetiletý muž srážku se soupravou metra nepřežil. Lidé v daném úseku museli na tramvaj, jít pěšky nebo využít jinou linku metra. Na místě zasahovali záchranáři, hasiči pražského dopravního podniku a policisté.

"Bohužel i přes rychlý zásah naší posádky utrpěl muž ve věku zhruba 40 let zranění neslučitelná se životem, na místě zemřel," řekla ČTK mluvčí pražské záchranné služby Jana Poštová.

Metro jezdilo bez omezení v úseku Zličín - Smíchovské nádraží a Florenc - Černý Most, v centrální části linky B byl provoz zastaven. Náhradní autobusy dopravce nezavedl, lidem doporučil využít tramvaje, hlavně linky 3 a 5, či přestup z tramvají na linku metra C.

Zdroj: ČTK
Další zprávy