Perličky ze Sáchiru: Přejetý mechanik, francouzský zázrak i mizérie Red Bullu

Radek Vičík Radek Vičík
10. 4. 2018 11:10
Nedělní závod formule 1 v Bahrajnu dal zapomenout na australskou nudu. Podívejte se na největší šťastné i smutné hrdiny podívané pod umělými světly.
F1, VC Bahrajnu 2018: Sebastian Vettel, Ferrari
F1, VC Bahrajnu 2018: Sebastian Vettel, Ferrari | Foto: Reuters

Sebastian Vettel

Německý jezdec se druhým triumfem v druhém podniku sezony (a při svém jubilejním 200. startu v F1) statisticky hodně přiblížil zisku titulu mistra světa. Od roku 1983 totiž každý pilot, který vyhrál první dvě Grand Prix, na konci roku usedl na trůn pro šampiona.

 

Právě se děje

před 56 minutami

Zemřel autor dobrodružných bestsellerů Clive Cussler

Ve věku 88 let zemřel americký autor dobrodružných knih Clive Cussler, který po celém světě prodal desítky milionů výtisků svých knih spojených s postavou hlavního hrdiny, oceánografa Dirka Pitta. O jeho pondělním úmrtí ve středu informovala agentura AP. Cusslerovy bestsellery vyšly ve více než 40 jazycích, včetně češtiny.

Cussler je autorem více než 80 dobrodružných románů, největšího ohlasu však dosáhla série inspirovaná jeho vlastním vášnivým zájmem o hledání lodních vraků. Hlavním hrdinou více než dvacítky knih učinil autor své alter ego Dirka Pitta, který řeší detektivní případy, pátrá po ztracených pokladech na dně oceánů a snaží se rozplést záhadné mocenské konspirace.

"Předlohou pro Dirka jsem byl já sám. Oba jsme stejně vysocí a máme zelené oči… Jediný rozdíl je, že on to umí lépe se ženami a že zestárl jen o deset let, zatímco já o 50," řekl Cussler v jednom z rozhovorů, z nějž citoval server BBC.

Zdroj: ČTK
Další zprávy