Formule 1 jako střílečka. Areál okruhu v Singapuru míří do hry Call of Duty

Radek Vičík Radek Vičík
8. 8. 2022 19:41
Formule 1 stále více proniká do popkultury. Nejnovějším důkazem je nově chystané pokračování herní ságy Call of Duty, v níž se objeví jako mapa areál okruhu Marina Bay v Singapuru.
Areál okruhu formule 1 Marina Bay v Singapuru se jako mapa dostane do hry Call of Duty.
Areál okruhu formule 1 Marina Bay v Singapuru se jako mapa dostane do hry Call of Duty. | Foto: Reuters

Sázka na dokumentární cyklus "Drive to Survive" na platformě Netflix vyšla šéfům formule 1 na jedničku. Díky jeho popularitě se výrazně zvedl zájem o seriál i mimo obec motoristických fanoušků.

Premiérový závod v Miami navíc udělal dojem na americké celebrity, takže v Hollywoodu začalo vznikat hned několik filmových projektů s tématem Grand Prix.

Ovšem vývojáři společnosti Infinity Ward teď přišli s něčím neotřelým. Areál noční Velké ceny Singapuru se dostane jako mapa do chystaného projektu Modern Warfare 2 v rámci herní série Call of Duty.

Ta patří od prvního dílu vydaného v roce 2003 mezi nejpopulárnější střílečky z pohledu první osoby. Původně se zaměřovala na akce během druhé světové války, ale postupně se začaly objevovat i hry zpodobňující studenou válku či různé vymyšlené fantastické světy a vesmíry. Velmi populární jsou multiplayery, kde proti sobě online bojují skupiny hráčů.

Po části okruhu Marina Bay se budou moci hráči prohánět v rámci módu šest proti šesti. Hra bude mít premiéru 28. října na konzolách PlayStation a Xbox i na PC. Beta verze bude jako předobjednávka k mání už v polovině září.

Podle ukázky ze hry, kterou firma Infinity Ward nabídla, by měla mapa obsahovat boxovou uličku a komplex pedoku. Protože se nikde neobjevují loga F1, na přímé partnerství mezi vývojářem a světovým šampionátem to zatím nevypadá.

Singapur není prvním případem, kdy se Call of Duty setkává se světem motoristického sportu. V roce 2016 se ve hře Call of Duty: Infinite Warfare objevil jako nehratelná postava Lewis Hamilton. 

Už předtím, v letech 2013 a 2014, nastoupil do Grand Prix Valencie třídy MotoGP domácí jezdec Jorge Lorenzo s helmou s motivem z her Call of Duty: Ghosts a Call of Duty: Advanced Warfare.

Formule 1 se letos vrátí do Singapuru po dvou letech, kdy absentovala kvůli  covidovým opatřením. Závod je naplánován na 2. října.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 1 hodinou

V Indonésii bude hrozit až rok vězení za nemanželský sex

Indonéský parlament v úterý schválil nový trestní zákoník, který mimo jiné zakazuje nemanželský sex a soužití nesezdaných párů. Nová norma, která se bude vztahovat na Indonésany i cizince, počítá s trestem až jednoho roku vězení za pohlavní styk osob, které neuzavřely manželství. Zákon musí ještě podepsat prezident, uvedly agentury AP a Reuters. Platnost zákazu i pro cizince kritizují mimo jiné firmy podnikající v cestovním ruchu.

Nový trestní zákoník má vstupovat v platnost postupně v příštích třech letech. Nyní je v Indonésii trestná manželská nevěra, ale nikoliv předmanželský sex.

Nový zákoník kritizují zástupci firem podnikajících cestovního ruchu. Místopředseda jejich sdružení firem Maulana Yusran označil zákon za "zcela kontraproduktivní". Podnikatelé se obávají, že tresty za nemanželský sex a soužití nesezdaných párů by mohly odradit zahraniční turisty v době, kdy se cestovní ruch vzpamatovává po pandemii covidu-19. V Indonésii je řada populárních turistických destinací, například ostrov Bali.

Schválení zákoníku podle agentury ukazuje na posilování konzervativních sil v nejlidnatější muslimské zemi na světě. Podle kritiků nové paragrafy posílí policejní kontrolu nad morálkou, napsal Reuters.

Zdroj: ČTK
Další zprávy