Ferrari se stébla chytá, pomůže v Montrealu výkonný motor?

Radek Vičík Radek Vičík
5. 6. 2014 13:00
Snad jen dopad meteoritu přesně do boxů Mercedesu by mohl "Stříbrné šípy" připravit i o sedmé vítězství v sedmém podniku světového šampionátu formule 1.
U Ferrari pořád hledají ty správné nové díly, které by vozy z Maranella posunuly dopředu.
U Ferrari pořád hledají ty správné nové díly, které by vozy z Maranella posunuly dopředu. | Foto: Reuters

Montreal - Snad jen dopad meteoritu přesně do boxů Mercedesu by mohl "Stříbrné šípy" připravit i o sedmé vítězství v sedmém podniku světového šampionátu formule 1. Tak jednoznačná je momentální nadvláda německé stáje a jejích pilotů Nico Rosberga a Lewsie Hamiltona.

Vylepšení Ferrari jsou jak loterie

Ale o zbývající místo na stupních vítězů můžeme ve víkendové Velké ceně Kanady čekat tuhý boj. Už proto, že na novému Red Bullu je možné chválit kde co, jen ne maximální rychlost. A přitom právě okruh na ostrově Notre-Dame je velmi rychlý.

"Montreal pro nás bude těžkým závodem a bude zajímavé, jak si tu povedeme," řekl trochu překvapivě šéf týmu Christan Horner na dotaz o ambicích Red Bullu před Grand Prix Kanady.

Naopak snad poslední šanci, jak se vrátit do hry o čelné příčky, cítí u Ferrari. V Maranellu mají totiž přesně opačný problém jako u obhájců titulu: skvělý výkonný motor, ale aerodynamika nic moc.

Vedení automobilky je už netrpělivé, tak dlouhé čekání na první vítězství v sezoně tu bylo naposledy před třemi lety.

Na trochu zmatený vývoj rudého monopostu si už stěžoval i Fernando Alonso: "Nové díly letos vozíme prakticky na každý závod. Některé z nich fungují dobře, jiné moc ne. Určitě nejsme tam, kde bychom chtěli být. Věřím, že v Kanadě se znovu lepší. Ale o kolik, to vám teď nedokážu říct."

Pozor, vzadu číhá McLaren!

Pokud se italští inženýři nevytasí s dobrým nastavením, hrozí Ferrari, že si na něj "došlápnou" zbývající týmy poháněné letos skvělými motory Mercedes,

Hlavně McLaren má po nepovedeném závodě v Monaku velkou motivaci. "V Montrealu jsou krátké roviny, hodně zatáček, ale prakticky žádné rychlé. to nám perfektně sedí," liboval si závodní ředitel týmu Eric Boullier.

Velká cena Kanady formule 1 startuje v neděli ve 20:00 hodin našeho času a živě ji můžete sledovat ZDE.

 

Právě se děje

Další zprávy