VIDEO Vettel málem přejel Räikkönena, zachránil ho mechanik

Sport Sport
23. 5. 2014 13:16
Chybělo málo a Kimi Räikkönen skončil v Monaku pod koly Red Bullu pilotovaného Sebastianem Vettelem.
Kimi Räikkönen málem skončil pod koly Red Bullu, před Vettelem vyjíždějícím z boxů ho zachránil na poslední chvíli mechanik. | Video: youtube.com

Monte Carlo - Chybělo málo a Kimi Räikkönen skončil v Monaku pod koly Red Bullu pilotovaného Sebastianem Vettelem.

Pilot Ferrari se ve včerejším druhém tréninku na Velkou cenu Monaka formule 1 moc nesvezl a místo toho se vydal na procházku po depu. Jak je ale u "Icemana" zvykem, byl tak pohroužený do sebe, že nekoukal nalevo napravo a div tak neskončil pod Vettelovými koly.

Ne, že by to byl cílený útok obhájce titulu na svého soupeře, Němec prostě dostal od týmu povel vyjet ze svého boxového stání. Jenže přesně v dráze akcelerujícího monopostu stál zadumaný Fin.

Räikkönena na poslední chvíli zachránil mechanik Red Bullu Nigel Hope, který závodníka Ferrari strhl na stranu. Fin byl tak konsternován, že se ani nestačil bránit, i když si asi v první chvíli myslel, že ho někdo napadl. Přesně ve svém stylu neřekl ani slovo a kráčel boxy dál.

 

Právě se děje

Aktualizováno před 6 hodinami

Trump omilostnil exporadce Flynna, zapleteného do ruského vlivu na přechozí volby

Americký prezident Donald Trump na Twitteru oznámil, že omilostnil svého někdejšího bezpečnostního poradce Michaela Flynna, který se na konci roku 2017 přiznal, že lhal Federálnímu úřadu pro vyšetřování (FBI). Ten ho vyslýchal v rámci vyšetřování údajného vlivu Ruska na prezidentské volby v roce 2016. Informovala o tom agentura Reuters.

Udělení milosti Flynnovi je vyvrcholením čtyřleté politické a právní aféry. O chystané milosti pro Flynna psal už dříve dnes server Axios s odvoláním na nejmenované zdroje. Udělení milosti Flynnovi podle něj znamená, že do záležitosti už dál nebudou moci promluvit soudy ani ministerstvo spravedlnosti poté, co se v lednu podle všeho stane prezidentem demokrat Joe Biden.

Zdroj: ČTK
před 7 hodinami

Maďarský zákon, který zakazuje úřední změnu pohlaví, přezkoumá ústavní soud

Soud v Miskolci (Miškovci) požádal maďarský ústavní soud o přezkoumání zákona, jenž zakazuje transgenderovým osobám změnit si v oficiálních dokladech jméno a pohlaví. Informuje o tom agentura AP s odvoláním na maďarskou nevládní organizace Háttér, která se zabývá ochranou práv LGBT (leseb, gayů, bisexuálů a transgenderových osob).

Soud v Miškovci tak vyhověl signatářům petice, kteří tvrdí, že zmíněný zákon porušuje ústavní právo na lidskou důstojnost a soukromý život. Podle AP má nyní ústavní soud na přezkoumání zákona 90 dní.

Autoři zákona, který maďarský parlament schválil letos v květnu, tvrdí, že "biologické pohlaví" člověka určují od narození chromozomy a nemůže být tudíž změněno. Proto je podle nich nezbytné aplikovat stejná pravidla v úředních dokladech. Kritici upozorňují, že zákon bude v důsledku znamenat větší diskriminaci transgenderových osob.

Zdroj: ČTK
Další zprávy