Ferrari bude mít příští sezonu tři jezdce ve formuli 1

Radek Vičík Radek Vičík
10. 9. 2015 11:07
Tým formule 1 Ferrari si v příští sezoně bude dopřávat toho luxusu, že ve světovém šampionátu nasadí hned tři své piloty.
Tým Ferrari nemá jen Sebastiana Vettela a Kimiho Räikkönena, ale také řadu zkušených testovacích pilotů.
Tým Ferrari nemá jen Sebastiana Vettela a Kimiho Räikkönena, ale také řadu zkušených testovacích pilotů. | Foto: Reuters

Maranello - Tým formule 1 Ferrari si v příští sezoně bude dopřávat toho luxusu, že ve světovém šampionátu nasadí hned tři své piloty. Ne, že by stáj z Maranella dostal výjimku a nasadila třetí monopost, ale její testovač pojede v nové stáji Haas.

Americký projekt, jenž se od sezony 2016 stane jedenáctým týmem mistrovství světa, pojede s motory Ferrari. Proto jeho šéf Gene Haas otevřel vrátka pro zkušeného pilota z širokého kádru zkušební jezdců italské stáje, kteří nemají jinak šanci do F1 nahlédnout.

"Jedním z pilotů bude rezervní jezdec Ferrari a stále se porozhlížíme po zkušeném jezdci. Současném pilotovi, ne nováčkovi," prohlásil Haas.

Ferrari může nabídnout celou řadu zkušených závodníků, rozhodne se zřejmě mezi bývalým pilotem Sauberu Estebanem Gutiérrezem a Jeanem-Éricem Vergnem, jenž loni pilotoval vůz Toro Rosso,

Evropské sídlo stáje Haas v Banbury:

Poté, co Nico Hülkenberg  prodloužil kontrakt u Force India jsou považovány za hlavními kandidáty na další sedačku u Haasu Romain Grosjean, jenž letos jezdí s Lotusem a Kevin Magnussen - loňský hlavní jezdec McLarenu a letošní trojka britské stáje.

"Měli jsme nabídku od jednoho jezdce, kterou jsme odmítli," přiznal Haas velký zájem o jeho tým. Seznam pilotů, kteří mají zkušenosti s formulí 1 a nemají na příští rok angažmá je totiž velmi dlouhý a k dispozici je stále méně volných sedaček.

 

Právě se děje

před 19 minutami

Pyrotechnika na sportovních utkáních bude zakázaná, fanoušky přijde draho

Fanoušci, kteří během sportovních utkání používají pyrotechniku, by nově mohli být potrestáni pokutou až do 100 000 korun a zákazem vstupu na stadiony. Počítá s tím přestupková novela, kterou ve středu sněmovna poslala do závěrečného kola schvalování.

Novela, kterou vláda předložila dolní komoře už koncem předminulého roku, má také zjednodušit agendu spojenou s přestupky a zlepšit součinnost úřadů při ochraně dětí před domácím násilím. Zavádí pravidla šetrného výslechu svědka mladšího 15 let a informační povinnost správního orgánu vůči orgánu sociálně-právní ochrany dětí v případě, že byl přestupek vykazující znaky užití násilí v rodině nebo v partnerském vztahu spáchán na dítěti nebo před dítětem.

S pokutami od 10 000 korun do 50 000 korun a až 100 000 korun v případě opakovaného přestupku počítá novela za použití pyrotechniky při sportovních utkáních, a to i mimo místo zápasu. Pachatelům má hrozit i zákaz vstupu na stadiony. Aby měly správní úřady možnost kontroly recidivy, navrhují autoři návrhu nový typ přestupku zapisovat do rejstříku trestů.

V praxi bude prokazování tohoto přestupku podle návrhu obdobné jako u trestné činnosti spjaté s projevy diváckého násilí, které se nemusí přímo vázat na místo sportovní akce, ale na souvislost s návštěvou sportovní akce. "Podmínkou spáchání tohoto přestupku přitom nemusí být to, že se fanoušek chce sportovního utkání skutečně zúčastnit a být na stadionu přímo přítomen," uvádí. Postižitelní by měli být podle autorů návrhu i ti, kteří se cíleně vyhýbají hromadným přesunům, aby je nemohla sledovat policie.

Zdroj: ČTK
před 30 minutami

Vyjednávání o financování stavby linky metra D bude trvat zhruba rok

Vyjednávání o financování stavby linky metra D bude trvat zhruba rok. Dopravní podnik (DPP) bude jednat s Evropskou investiční bankou (EIB) i s komerčními bankami. Sdělil to ve středu generální ředitel DPP Petr Witowski. Pro podnik je podle něho důležité, aby stavbu schválilo ve čtvrtek zastupitelstvo hlavního města, neboť rozhodnutí DPP umožní jednat o konkrétních podmínkách financování. Vedení Prahy v uplynulých měsících řeklo, že bude o zaplacení stavby jednat také se státem.

Další zprávy