Oběti bohu rychlosti: francouzské prokletí, miláček davu Simoncelli či legenda Senna

Francouzské naděhe formule 1 stíhá kletba. Čtyři roky poté, co definitivně nebilo srce Julese Bianchiho zahynul ve Spa-Francorchamps v závodě F2 22letý Anthoine Hubert.
Hubertova smolná havárie vypadala děsivě. Poté, co do jeho růžového vozu vrazil Američan Manuel Correa, formule se rozlomila na několik částí. I když byl Hubert  okamžitě převezen do nemocnice, lékaři hodinu po havárii  konstatovali smrt.
Hubertova smrt nebyl nebyla letos zdaleka jediným případem motoristické tragédie. V březnu v závodě šampionátu Andaluzie třídy SuperSport 300 zahynul na okruhu v Jerezu teprve 14letý Marcos Garrido (na snímku). Na slavné Tourist Trophy se při závodě superbiků zabil sedmadvacetiletý britský jezdec Daley Mathison. V Ostravě-Radvanicích během závodů Okruh Františka Bartoše těsně před začátkem prázdnin zemřel pětadvacetiletý závodník.
Huber zemřel téměř přesně čtyři roky po emotivním pohřbu dalšího Francouze Julese Bianchiho. Při rozloučení s nadějí F1 daly i hvězdy jako Felipe Massa a Jean-Eric Vérgne průchod svým emocím z úmrtí kamaráda.
Bianchi, jenž po devíti měsících v kómatu podlehl zraněním ze závodu v Suzuce, se zařadil mezi už více než pět desítek závodníků, jejichž život ukončila havárie v monopostu formule 1.
Foto: Joe Portlock / LAT Images / FIA F2 Championship
Radek Vičík Radek Vičík
1. 9. 2019 7:27
Mladý Francouz Anthoine Hubert, který v sobotu nepřežil havárii v závodě Formule 2 ve Spa-Francorchamps, se zařadil na velmi dlouhý seznam obětí touhy po rychlosti. Připomeňte si s námi některé slavné obětí závodů rychlých kol.
 

Právě se děje

Další zprávy