Oběti bohu rychlosti: francouzské prokletí, miláček davu Simoncelli či legenda Senna

Francouzské naděhe formule 1 stíhá kletba. Čtyři roky poté, co definitivně nebilo srce Julese Bianchiho zahynul ve Spa-Francorchamps v závodě F2 22letý Anthoine Hubert.
Hubertova smolná havárie vypadala děsivě. Poté, co do jeho růžového vozu vrazil Američan Manuel Correa, formule se rozlomila na několik částí. I když byl Hubert  okamžitě převezen do nemocnice, lékaři hodinu po havárii  konstatovali smrt.
Hubertova smrt nebyl nebyla letos zdaleka jediným případem motoristické tragédie. V březnu v závodě šampionátu Andaluzie třídy SuperSport 300 zahynul na okruhu v Jerezu teprve 14letý Marcos Garrido (na snímku). Na slavné Tourist Trophy se při závodě superbiků zabil sedmadvacetiletý britský jezdec Daley Mathison. V Ostravě-Radvanicích během závodů Okruh Františka Bartoše těsně před začátkem prázdnin zemřel pětadvacetiletý závodník.
Huber zemřel téměř přesně čtyři roky po emotivním pohřbu dalšího Francouze Julese Bianchiho. Při rozloučení s nadějí F1 daly i hvězdy jako Felipe Massa a Jean-Eric Vérgne průchod svým emocím z úmrtí kamaráda.
Bianchi, jenž po devíti měsících v kómatu podlehl zraněním ze závodu v Suzuce, se zařadil mezi už více než pět desítek závodníků, jejichž život ukončila havárie v monopostu formule 1.
Foto: Joe Portlock / LAT Images / FIA F2 Championship
Radek Vičík Radek Vičík
1. 9. 2019 7:27
Mladý Francouz Anthoine Hubert, který v sobotu nepřežil havárii v závodě Formule 2 ve Spa-Francorchamps, se zařadil na velmi dlouhý seznam obětí touhy po rychlosti. Připomeňte si s námi některé slavné obětí závodů rychlých kol.
 

Právě se děje

před 18 minutami

Vlna veder a sucha může zhoršit potravinovou krizi v KLDR

Severní Korea čelí v souvislosti s vlnou veder a sucha zemědělským škodám. Pravděpodobně to prohloubí potravinovou krizi v zemi, informovala s odvoláním na státní média agentura Kjódó.

Severokorejský vůdce Kim Čong-un v červnu přiznal, že země čelí nejhoršímu nedostatku potravin za více než deset let. K "napjaté situaci" přispívají kromě počasí i mezinárodní sankce a závislost Severní Koreje na Číně, se kterou kvůli šíření koronaviru uzavřela hranice ještě neprodyšněji než dříve.

Úhrn srážek činil v zemi od začátku roku do poloviny července 21,2 milimetru, což je přibližně čtvrtina průměru a druhá nejnižší hladina v záznamech meteorologických pozorování po roce 1981, uvedla oficiální Korejská centrální tisková agentura. Teploty dosahují v některých oblastech až 35 stupňů Celsia, v důsledku čehož vysychají tisíce hektarů rýžových a kukuřičných polí, které jsou v Severní Koreji jedním z hlavních zdrojů potravy.

Zdroj: ČTK
před 38 minutami

Evropská unie dala Google dva měsíce na zlepšení vyhledávání hotelů a letů

Evropská unie dala americké internetové společnosti Google dva měsíce na to, aby zlepšila vyhledávání hotelů a letů, a také aby vysvětlila, jak výsledky hledání řadí. Jinak jí hrozí sankce. Oznámila to Evropská komise (EK) a evropské úřady na ochranu spotřebitele. Praktiky nejpopulárnějšího vyhledávače na světě, který firma provozuje, dlouho vyšetřují antimonopolní úřady po celém světě. Některé z nich už mu vyměřily vysoké pokuty.

"Spotřebitelé v EU nemohou být při plánování dovolených uváděni v omyl. Musíme jim umožnit, aby se mohli rozhodovat na základě transparentních a nezaujatých informací," řekl podle agentury Reuters evropský komisař pro spravedlnost Didier Reynders.

Google v reakci uvedl, že vítá dialog a ubezpečil, že s Evropskou komisí a spotřebitelskými úřady úzce spolupracuje. Ty si vyhradily, že pokud jeho návrhy na zlepšení nebudou dostatečné, budou se věcí dále zabývat a mohou přijít i se sankcemi.

Zdroj: ČTK
Další zprávy