Tomeček po Rallye Dakar už myslí na milovanou Afriku a "ten pravý" Dakar

Tomeček po Rallye Dakar už myslí na milovanou Afriku a "ten pravý" Dakar
Tomeček je věrný Tatře se vším všudy, proto má jeho "osm set patnáctka" původní vzduchem chlazený tatrovácký motor.
Na Rallye Dakar Tomeček startoval podruhé za sebou pod vlajkou velké mezinárodní stáje South Racing, která měla v závodním poli přes dvacet bugin. Český jezdec působil v roli rychlé asistence, přesto dokázal s oranžovou Tatrou postavenou před 18 lety obsadit mezi kamiony 24. místo.
Tomečkova úloha byla o to složitější, že před půlkou soutěže dojezdil druhý podpůrný kamion South Racingu. "Vyřešilo se to jednoduše. Prostě nám naložili víc náhradních dílů pro Can-Amy,“ prohodil navigátor Leopold Paďour. Třetím členem posádky byl mechanik Niccolo Funaioli ze South Racingu.
Často museli při opravách ruku k dílu přiložit všichni tři muži z kabiny Tatry. "Letos jsme měli hodně oprav, o dost více než loni. Klidně i čtyři pět za etapu. Zase jsme se o něco víc seznámili s těmi křehkými buginkami. Nejčastěji jsme měnili zavěšení kol,“ vysvětlil Tomeček.
Foto: Tom Racing
rav rav
29. 1. 2022 13:15
Veterán Tomáš Tomeček s Tatrou podruhé za sebou úspěšně dokončil Rallye Dakar v Saúdské Arábii, ale už teď se chystá na Africa Eco Race s cílem ve skutečném Dakaru.
 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

Další zprávy