Auta z ptačí perspektivy, hodně papírování a vzhůru na loď. Tak probíhal odjezd na Rallye Dakar

Příprava na Dakar není jen tak. Pouze toto je flotila, již na jih Ameriky vysílá největší tuzemský tým Buggyra.
I když Rallye Dakar startuje až v 6. ledna, minulý týden bylo ve francouzském přístavu Le Havre živo. Sjížděli se tam totiž účastníci jubilejního 40. ročníku legendární soutěže, jejichž závodní nádobíčko bylo naloženo na trajekt směr Jižní Amerika.
Ale ta skutečná příprava začala ještě doma. Tak třeba v Roudnici dostal každý člen výpravy týmu Buggyra svůj balíček "energie na cestu".
Byť závodní Tatra veze na každou etapu jen dvě náhradní gumy,...
... připravených jich musí být pro všechny tři "ostré" stroje dostatečné množství.
Foto: Buggyra
Sport Sport
3. 12. 2017 8:04
Podívejte se, jak probíhaly přejímky a nalodění závodních speciálů na lednovou Rallye Dakar.
 

Právě se děje

před 1 hodinou

Národní galerie Praha prodlouží výstavu maleb a dalších prací slavného malíře Rembrandta van Rijna do 21. března

Národní galerie Praha prodlouží výstavu maleb a dalších prací slavného malíře Rembrandta van Rijna do 21. března. Uvedla to dnes Česká televize. Výstava v paláci Kinských nazvaná Rembrandt: Portrét člověka začala 25. září a měla trvat do konce ledna. Kvůli nejpřísnějším opatřením proti koronaviru je od 27. prosince pro veřejnost uzavřená.

V paláci Kinských je vystaveno deset maleb a přes 50 prací slavného malíře. Výstava měla původně začít na jaře, její otevření bylo kvůli šíření nemoci covid-19 přesunuto na září. V prosinci byla mezi pěti výstavami, které měly výjimku ze zákazu otevření. Výjimku hygieniků s několika podmínkami dostaly výstavy s významnými zahraničními zápůjčkami. Ostatní galerie a muzea musela zavřít od 18. prosince.

Výstavu NGP připravila ve spolupráci s Wallraf-Richartz-Museum & Fondation Corboud v Kolíně nad Rýnem. Díla zapůjčily instituce jako Metropolitní muzeum v New Yorku, Londýnská Národní galerie, madridské Prado, Rijksmuseum v Amsterdamu či vídeňská Albertina. Výstava byla ústředním loňským projektem NGP. Bývalá ředitelka NGP Anne-Marie Nedoma ČTK před otevřením výstavy řekla, že tolik významných uměleckých děl Rembrandta i jeho souputníků lidé v Praze ještě neviděli.

Zdroj: ČTK
Další zprávy