Auta z ptačí perspektivy, hodně papírování a vzhůru na loď. Tak probíhal odjezd na Rallye Dakar

Příprava na Dakar není jen tak. Pouze toto je flotila, již na jih Ameriky vysílá největší tuzemský tým Buggyra.
I když Rallye Dakar startuje až v 6. ledna, minulý týden bylo ve francouzském přístavu Le Havre živo. Sjížděli se tam totiž účastníci jubilejního 40. ročníku legendární soutěže, jejichž závodní nádobíčko bylo naloženo na trajekt směr Jižní Amerika.
Ale ta skutečná příprava začala ještě doma. Tak třeba v Roudnici dostal každý člen výpravy týmu Buggyra svůj balíček "energie na cestu".
Byť závodní Tatra veze na každou etapu jen dvě náhradní gumy,...
... připravených jich musí být pro všechny tři "ostré" stroje dostatečné množství.
Foto: Buggyra
Sport Sport
3. 12. 2017 8:04
Podívejte se, jak probíhaly přejímky a nalodění závodních speciálů na lednovou Rallye Dakar.
 

Právě se děje

před 58 minutami

Při explozi v laserové střelnici v Přerově se popálily dvě osoby

Dva lidé se v neděli odpoledne popálili při explozi a vzplanutí sudů od oleje v rekonstruované laserové střelnici v Přerově. "Popálené osoby jsou již v péči zdravotnické záchranné služby," řek dnes mluvčí hasičů Zdeněk Hošák. Na místě zasahují záchranáři a hasiči. Okolnosti exploze vyšetřuje policie.

Výbuch podle Hošáka nastal v laser aréně nedaleko centra Přerova při instalaci několika sudů od oleje. "Došlo k explozi a vzplanutí. Následkem jsou dvě popálené osoby. Hasiči provádí důkladnou kontrolu termokamerami. V prostorách je nebezpečí skrytého hoření," uved Hošák.

Zdroj: ČTK
před 60 minutami

Letecká základna Ajn al-Asad v Iráku, na níž působí američtí vojáci, byla cílem raketového útoku. AFP to řekl nejmenovaný bezpečnostní činitel.

Zdroj: ČTK
Další zprávy