Buggyra slaví 50 let. Tomu, co v garáži dokázala, šampioni z Kamazu nevěřili

Další kapitolu k závodění pod značkou Bugygra udělali piloti roudnické stáje v Rallye Dakar.
...a tahače úspěšně bojující v evropském okruhovém šampionátu. Adam Lacko v posledních třech letech neskončil hůř než druhý, roku 2017 dokonce slavil titul.
Aby těch úspěchů v roudnické stáji nebylo málo, David Vršecký a Adam Lacko tehdy vybojovali dohromady už šestý Pohár konstruktérů Buggyry v mistrovství Evropy a Evropském poháru.
Příběh Buggyry a Rallye Dakar se píše už od roku 2010.
Letos však byl Dakar pro Buggyru velmi krutý. Martina Kolomého už ve třetí etapě zradil kardan. Ale do cíle se přece jen podíval díky tak zvanému "půldakaru", kde v druhé polovině soutěže bojovali odpadlíci z půlky první.
Foto: Buggyra
Radek Vičík Radek Vičík
25. 1. 2019 10:06
Podívejte se do historie značky Buggyra, která letos oslaví 50 let své existence. Původně designérské logo je už dvě desítky let synonymem úspěšného závodního týmu z Roudnice nad Labem, který k okruhům v posledních letech přidává i kamiony na Rallye Dakar.
 

Právě se děje

před 3 hodinami

Senát USA odmítl námitku, že soudit Trumpa po odchodu z funkce je protiústavní. Podle AP se ale ukázalo, že úspěch ústavní žaloby je nepravděpodobný

Zdroj: ČTK
před 5 hodinami

Federální soudce zakázal vládě USA vymáhat 100denní moratorium na deportace, které po inauguraci Joea Bidena nařídilo ministerstvo vnitřní bezpečnosti

Federální soudce zakázal americké vládě vymáhat 100denní moratorium na deportace, které po inauguraci nového prezidenta Joea Bidena nařídilo ministerstvo vnitřní bezpečnosti. Příkaz soudce Drewa Tiptona novou politiku blokuje na 14 dní, přičemž se vztahuje na celé americké území. Podle agentury Reuters se očekává, že vláda se proti verdiktu odvolá. Vydáním dočasného zákazu soudce vyhověl státu Texas, který v pátek federální vládu kvůli pozastavení deportací zažaloval. Moratorium se týká většiny deportací a je klíčovou součástí Bidenovy imigrační politiky, píše agentura AP.

Zdroj: ČTK
Další zprávy