Rámus, vysoké otáčky i vycucnutý benzín. Tak novicka Roučková chystá svoji čtyřkolku na Dakar

Sympatickou Olgu Roučkovou čeká v lednu debut na Rallye  Dakar. Přípravu nepodceňuje, v úterý si byla v dílnách DK Racing v Praze vyladit motor své čtyřkolky Yamaha.
Úkol zněl jasně: vyladit motor nového stroje Yamaha YFM700R tak, aby v Rallye Dakar 2018 podávala ty nejlepší výkony.
Vedle Roučkové byl testům přítomen také její soupeř a mentor v jedné osobě, doyen světa čtyřkolek Josef Macháček. Ten i nyní přispěl celou řadou rad a zkušeností.
Čtyřkolka, pro niž se vžil název Raptor, není pro Roučkovou zcela neznámým závodnickým náčiním. Podobný stroj má už deset let sama doma v garáži.
Ovšem závodní verze je přece jen upravená.
Foto: Radek Vičík
Radek Vičík Radek Vičík
14. 11. 2017 21:55
Olga Roučková pojede jako první česká žena na čtyřkolce Rallye Dakar. Takhle připravuje na slavnou soutěž svoji Yamahu.
 

Právě se děje

před 17 minutami

Policie pokračuje na Mělnicku v pátrání po čtyřměsíčním chlapci

Policie pokračuje v pátrání po čtyřměsíčním chlapci, který se v pátek večer ztratil své matce i s kočárkem v zámeckém parku v Hoříně na Mělnicku. Policie nemá nové poznatky, řekla policejní mluvčí Eva Hašlová. Chlapec má světlé vlasy a modré oči. Na sobě měl modré tričko s krátkým rukávem a teplé zelené dupačky na ramínka. Byl v šedém kočárku s černou spodní částí a hnědou rukojetí. Na místo dnes dorazí poříční oddíl policie, který bude prohledávat okolní řeky. V blízkosti parku je soutok Labe a Vltavy. Policie chce na místě využít i dron.

"Do současné chvíle nemáme žádné nové poznatky a i dnes budeme pokračovat v pátrací akci po pohřešovaném miminku," řekla Hašlová. V pátek se do pátrací akce zapojily desítky policistů, hasiči, ale i vrtulník s termovizí.

Zdroj: ČTK
Další zprávy