Co se skrývá za Grand Prix. Odhalte taje Abrahamovy říše

Masarykův okruh leží na pozemcích Karla Abrahama. Akciová společnost, kterou stejný muž ovládl, tam pořádá GP motocyklů. A přitom po ní jiné jeho firmy vymáhají stamiliony
Velká cena motocyklů v Brně bývá v srpnu pravidelně největším svátkem motoristického sportu v Česku. Zjišťovali jsme ale, co se děje v jejím zákulisí.
Vše se točí kolem společnosti Automotodrom Brno, a. s., kterou ovládá brněnský podnikatel Karel Abraham. Málokdo přitom ví, že právě jemu jako fyzické osobě patří velká část pozemků pod Masarykovým okruhem. A že je Automotodromu, který ovládá, pronajímá.
Další zajímavost: právě na Automotodromu Brno vymáhají své mnohamilionové pohledávky jiné firmy úzce spojené se jménem Karla Abrahama, a to A.B.R. Invest a Abraham Motor Racing. Dosavadní snahy tyto pohledávky zkapitalizovat ale vzhledem k odporu minoritního akcionáře, kterým je Autoklub ČR, nebyly úspěšné.
Když se Karel Abraham dozvěděl, že měl Roman Ječmínek, prezident Autoklubu ČR, údajně označit Automotodrom Brno za tunelovanou společnost, řešil to žalobou.
Foto: Reuters
Luděk Mádl Luděk Mádl
19. 3. 2015 6:11
Masarykův okruh leží na pozemcích Karla Abrahama. Akciová společnost, kterou stejný muž ovládl, tam pořádá GP motocyklů. A přitom po ní jiné jeho firmy vymáhají stamiliony.

Vše o závodech motocyklů čtěte ZDE.

 

Právě se děje

Další zprávy