Co se skrývá za Grand Prix. Odhalte taje Abrahamovy říše

Masarykův okruh leží na pozemcích Karla Abrahama. Akciová společnost, kterou stejný muž ovládl, tam pořádá GP motocyklů. A přitom po ní jiné jeho firmy vymáhají stamiliony
Velká cena motocyklů v Brně bývá v srpnu pravidelně největším svátkem motoristického sportu v Česku. Zjišťovali jsme ale, co se děje v jejím zákulisí.
Vše se točí kolem společnosti Automotodrom Brno, a. s., kterou ovládá brněnský podnikatel Karel Abraham. Málokdo přitom ví, že právě jemu jako fyzické osobě patří velká část pozemků pod Masarykovým okruhem. A že je Automotodromu, který ovládá, pronajímá.
Další zajímavost: právě na Automotodromu Brno vymáhají své mnohamilionové pohledávky jiné firmy úzce spojené se jménem Karla Abrahama, a to A.B.R. Invest a Abraham Motor Racing. Dosavadní snahy tyto pohledávky zkapitalizovat ale vzhledem k odporu minoritního akcionáře, kterým je Autoklub ČR, nebyly úspěšné.
Když se Karel Abraham dozvěděl, že měl Roman Ječmínek, prezident Autoklubu ČR, údajně označit Automotodrom Brno za tunelovanou společnost, řešil to žalobou.
Foto: Reuters
Luděk Mádl Luděk Mádl
19. 3. 2015 6:11
Masarykův okruh leží na pozemcích Karla Abrahama. Akciová společnost, kterou stejný muž ovládl, tam pořádá GP motocyklů. A přitom po ní jiné jeho firmy vymáhají stamiliony.

Vše o závodech motocyklů čtěte ZDE.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 7 minutami

Londýnská policie vyšetřuje sérii večírků v rezidenci Borise Johnsona

Londýnská policie oznámila, že vyšetřuje řadu večírků, které se konaly v rezidenci a kanceláři premiéra Borise Johnsona v době protiepidemických uzávěr.

Zdroj: ČTK
před 9 minutami

České firmy obchody na Ukrajině neutlumují, na místě je ale obezřetnost

České firmy podle státní agentury CzechTrade zatím své obchody na Ukrajině z důvodu tamní krize neutlumují. Situace na trhu je stále standardní, agentura nemá žádné informace, že by byly zrušené nebo zpožděné dodávky do země. Na místě je ovšem zvýšená obezřetnost. Firmy by měly objednávky dodávat až po obdržení platby a při uzavírání nových smluv by měly s právníky detailně probrat body týkající se mimořádných okolností. Uvedla to ředitelka zahraniční kanceláře CzechTrade na Ukrajině Oksana Antonenko. 

Rusko rozmístilo u svých hranic s Ukrajinou a také v Bělorusku desetitisíce vojáků. Kyjev i některé západní země tvrdí, že se Moskva připravuje na možnou invazi na Ukrajinu a že chystá provokace, které by měly podobnou operaci zdůvodnit. 

Zdroj: ČTK
Další zprávy