První video z hrůzné rány: Bianchi narazil do jeřábu hlavou

Sport Sport
6. 10. 2014 19:38
Amatérský záznam ukazuje, jak drsný byl náraz vozu Julese Bianchiho do jeřábu při nedělní Velké ceně Japonska formule 1.
Jules Bianchi narazil do těžkého stroje v plné rychlosti.
Jules Bianchi narazil do těžkého stroje v plné rychlosti. | Foto: brightcove.com

Suzuka - Až druhý den po těžké havárii Julese Bianchiho ve Velké ceně Japonska formule 1 se objevil její první videozáznam.

Natočil ho jeden z diváků přímo na okruhu Suzuka a ukazuje, jak tvrdý byl střet Francouzovy Marussie s jeřábem odtahujícím rozbitý monopost Sauber. Záběry potvrzují, že k těžkému poranění závodníkovy hlavy došlo proto, že se nízká formule doslova zasunula pod stroj na vysokých kolech.

Více o stavu Julese Bianchiho čtěte ZDE

Bianchi dostal na mokré trati smyk v rychlosti 202 km/h a jak je vidět na záznamu, k ochranným bariérám se přiřítil v plné rychlosti. K závodníkově smůle trefil neřiditelný stroj přímo jeřáb. Náraz byl tak silný, že formule těžký stroj nadzvedla a o kus posunula. Při srážce navíc z jeřábu spadl zavěšený Sauber.

Vzhledem k současnému stavu Julese Bianchiho zde video přímo nezobrazujeme. Pokud ho chcete vidět a jste si vědomi, že znázorňuje situaci, která může některé čtenáře rozrušit, klikněte na tento odkaz.

 

Právě se děje

před 40 minutami

V rybníku na Jihlavsku se v neděli večer zřejmě utopil dvaačtyřicetiletý muž

V rybníku u obce Bílý Kámen na Jihlavsku se v neděli večer zřejmě utopil muž narozený v roce 1979. Jeho tělo vytáhli z vody policejní potápěči dnes asi v 00:30. Pro potvrzení příčiny úmrtí bude nařízená pitva. ČTK to řekla mluvčí policie Dana Čírtková.

Policie se o události dozvěděla po 18:00. Dva muži se šli koupat do rybníku Lomák. "Jeden vlezl do vody a měl plavat a druhý po chvíli zjistil, že už ho na hladině nevidí, tak to oznámil policii, spustilo se pátrání," řekla Čírtková.

K rybníku přijeli hasiči, policisté i jejich potápěči. "V nočních hodinách, kolem 00:30 bylo skutečně nalezeno tělo utonulého muže - zřejmě utonulého, taky mohl mít zdravotní potíže," řekla Čírtková.

Zdroj: ČTK
Další zprávy