Kdo nahradí Banka na svahu? Může to být tento mladý sjezdař

Lukáš Caha Lukáš Caha
24. 2. 2016 10:59
Osmnáctiletý sjezdař Jan Zabystřan se vrátil z Olympijských her mládeže v Norku. Ač na medailový stupínek nedosáhl, za své výsledky se nemusí stydět. Bude to on, kdo nahradí končícího Banka?
Český sjezdař Jan Zabystřan na Olympijských hrách mládeže v Norku. Nahradí končícího Ondřeje Banka?
Český sjezdař Jan Zabystřan na Olympijských hrách mládeže v Norku. Nahradí končícího Ondřeje Banka? | Foto: Lukáš Caha

Lillehammer - Ve svých pětatřiceti letech ukončil kvůli zdraví sportovní kariéru Ondřej Bank, a Česká republika tak přišla o jednoho ze svých nejlepších lyžařů. Kdo jej z domácích jmen nahradí?

Může to být nyní osmnáctiletý Jan Zabystřan, jenž se minulý týden vrátil z Olympijských her mládeže v Norsku s překvapivými výsledky. Na medailové pozice sice tento mladík zatím nedosáhl, avšak se svými výkony může být spokojen.

Ve své nejoblíbenější disciplíně obřím slalomu obsadil osmé místo. Po prvním kole byl přitom až osmnáctý. Podobně vydařených výsledků dosáhl i v Super-G (12. místo) a v kombinaci (6. místo).

"Jsem s těmi výsledky docela spokojený, ale kdyby to bylo o dvě tři pozice výše, tak bych se vůbec nezlobil. Vždycky udělám nějakou chybu," přiznal Zabystřan.

Na národní úrovni nemá momentálně konkurenci. Je několikanásobným juniorským mistrem České republiky. V loňské sezoně reprezentoval na Evropských hrách mládeže. "Skončil jsem desátý a hodně si toho výsledku cením. Byla tam velká konkurence. Pak se mi vydařilo i juniorské mistrovství světa tady v Norsku," řekl chomutovský sportovec.

Ten vystřídal velkou řadu sportů. Hrál hokej, tenis, zkoušel snowboarding, plavání a dokonce i řecko-římské zápasy. Sjezdové lyžování jej však pohltilo natolik, že by u něj i rád zůstal. "Chtěl bych se zlepšovat, co to půjde a potom zabodovat na nějaké té větší akci."

Na setkání se svým vzorem Ondřejem Bankem však stále čeká. "Ještě jsme se neviděli, ale teď budu s jeho bratrem na mistrovství světa v Rusku, takže se třeba konečně potkáme tam," usmívá se. 

 

Právě se děje

před 2 minutami

Smartwings nabídnou za letenky od ČSA vouchery, peníze vracet nebudou

Letecká společnost Smartwings nabídne cestujícím, kteří si u dceřiného dopravce ČSA koupili letenku na let Smartwings a ten byl následně kvůli pandemii zrušen, náhradní poukaz na jakýkoliv jiný let aerolinek. Voucher bude ve stejné hodnotě jako nevyužitá letenka. Platby za tyto letenky Smartwings vracet nebudou. Společnost o tom ve čtvrtek informovala v tiskové zprávě.

Cestující s nevyužitými letenkami koupenými přes ČSA zároveň mohou dál žádat o vrácení platby, žádost však mohou uplatnit právě u ČSA. Ty jsou však nyní v insolvenci.

Výměna bude možná u letenek, které dosud cestující nevyužili. Cestující budou muset žádost podat do konce letošního července, Smartwings jim následně vydá elektronický voucher. Poukaz bude ve stejné hodnotě jako původní letenka s platností na 12 měsíců na jakýkoliv z pravidelných letů Smartwings.

Zdroj: ČTK
Další zprávy