České hokejistky zažily své malé Nagano. Z olympiády mládeže vezou stříbro

Lukáš Caha Lukáš Caha
21. 2. 2016 16:07
České hokejistky mají stříbro z Olympijských her mládeže v Norsku. Ve finále prohrály nad favoritkami ze Švédska.
České hokejistky vybojovaly stříbrné medaile na Olympijských hrách mládeže v Norsku
České hokejistky vybojovaly stříbrné medaile na Olympijských hrách mládeže v Norsku | Foto: Lukáš Caha

Lillehammer - Ženský hokej slaví velký úspěch. Česká reprezentace získala stříbrné medaile na II. Zimních Olympijských hrách mládeže v Norsku. Ve finále nestačil výběr trenéra Rudolfa Vally a generálního manažera Davida Moravce na favorizované Švédky a prohrál 1:3. 

"Sice v nás převládá zklamání z prohraného zápasu, ale neviděl bych to tak černě," nechal se ihned po utkání slyšel Moravec. "Hráli jsme proti silnému soupeři, který nás přehrál prakticky ve všech činnostech."

Ač byl ještě po první třetině stav vyrovnaný, v té druhé se švédské reprezentaci podařilo vsítit dva góly a svému soupeři tak odskočit. Češky bojovaly do posledních sekund, ale ve zbytku zápasu se jim nepodařilo ani jednu střelu přetavit v branku. 

"Švédky jsou hodně silné na puku, v osobních soubojích i v bruslení. Tady máme ještě velké mezery. Je ale skvělé mít stříbrnou olympijskou medaili. Škoda jen, že se nedostalo i na trenéry a vedení," usmíval se. Medaile totiž dostávají na Olympijských hrách pouze sportovci. 

Pátá medaile pro Česko

České hokejistky ve věku patnácti let měly na celém turnaji jediného přemožitele. Švédkám nestačily v základní skupině ani ve finále, do kterého postoupily výhrou 2:1 se Švýcarskem po samostatných nájezdech. 

"Nakonec je jedno, jestli máme zlato nebo stříbro. Je to nejlepší pocit, který jsem kdy zažila," rozplývala se po utkání kapitánka týmu a zároveň vlajkonoška české výpravy Magdalena Erbenová. "Chyběly nám už síly, ale i štěstí."

Pro Českou republiku to tak je již pátá medaile z Olympijských her mládeže v Lillehammeru. Kromě hokejistek získaly dvě stříbrné medaile čeští krasobruslaři, bronz slaví skikros i severská kombinace. 

 

Právě se děje

před 22 minutami

Hasiči řeší úhyn ryb v řece Moravě, žádné škodliviny ve vodě neobjevili

Hasiči v sobotu dopoledne vyjeli do Uherského Hradiště kvůli úhynu ryb v řece Moravě. Jde o území od mostu spojujícího Uherské Hradiště se Starým Městem po místní část Štěpnice. V řece se vyskytuje blíže neurčený počet ryb různých velikostí a druhů, sdělil mluvčí hasičů Roman Žemlička. Testy podle něj vyloučily škodliviny ve vodním toku.

"Na místě byl zástupce životního prostředí a státního podniku Povodí Moravy. Na místě byly provedeny testy, které potvrdily normální obsah kyslíku a vyloučily škodliviny ve vodním toku," uvedl Žemlička.

Podobný úhyn ryb, zejména pstruhů, zaměstnal hasiče také na Prostřední Bečvě na Vsetínsku tento pátek. Domnívají se, že důvodem by mohla být zvýšená teplota vody. Výsledky testů budou známy až později.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Na D1 na Benešovsku zkomplikovaly provoz dvě hromadné nehody, tvoří se kolony

Na dálnici D1 na Benešovsku v sobotu zkomplikovaly provoz dvě hromadné nehody, které se staly kolem 29. kilometru ve směru na Prahu. Obešly se bez vážných následků, dálnice je průjezdná, ale tvoří se kolony, řekla policejní mluvčí Michaela Richterová.

Podle prvotních informací jde o dvě nehody zhruba po čtyřech autech. "Jsou to všechno ťukance, není tam žádné zranění, maximálně nějaké lehčí. Dálnice není uzavřená, ale samozřejmě se tvoří kolony. Provoz je tam komplikovaný," uvedla mluvčí kolem 12:30.

Zdroj: ČTK
Další zprávy