Kadeřábek zazářil v bundeslize gólem a asistencí, Darida utrpěl výprask

25. 9. 2021 20:49
Český reprezentant Pavel Kadeřábek gólem a asistencí přispěl v 6. kole německé fotbalové ligy k výhře Hoffenheimu 3:1 nad Wolfsburgem, který poprvé v bundesligovém ročníku prohrál. Leverkusen v základní sestavě s útočníkem Patrikem Schickem zdolal Mohuč 1:0. Záložník Vladimír Darida si s Herthou Berlín odvezl z Lipska debakl 0:6.
Pavel Kadeřábek se raduje z gólu.
Pavel Kadeřábek se raduje z gólu. | Foto: Reuters

Účastníka Ligy mistrů Wolfsburg poslal v 25. minutě do vedení Baku, jenže domácí v nastavení úvodního dějství zásluhou Kramariče vyrovnali. V 74. minutě Kadeřábek ve vápně našel zakončujícího Baumgartnera. O osm minut později nikým nehlídaný sparťanský odchovanec zblízka dorazil do branky Raumeho střelu z přímého kopu, která skončila na tyči. Hoffenheim triumfoval po čtyřech kolech.

Vítězství Leverkusenu zařídil v 62. minutě Wirtz. Bayer naplno bodoval ve druhém kole po sobě a ve čtvrtém z posledních pěti, v neúplné tabulce se posunul na druhé místo za obhájce titulu Bayern Mnichov.

Vicemistr poslední sezony Lipsko vyhrál po třech kolech. V obou poločasech vstřelil po třech gólech. Dvakrát se mezi střelce zapsal Nkunku. Hertha prohrála po dvou ligových výhrách, Darida střídal už o poločase.

Jiný berlínský celek Union, který je ve skupině Evropské konferenční ligy s pražskou Slavií, porazil doma Bielefeld 1:0. V 88. minutě rozhodl Behrens, který při prohře 1:3 na hřišti Slavie vstřelil jediný gól svého týmu.

Mönchengladbach zdolal doma Dortmund 1:0. V 37. minutě se prosadil švýcarský reprezentant Zakaria. O tři minuty později dostal druhou žlutou kartu v utkání hostující záložník Dahoud. Mönchengladbach vyhrál druhé z posledních tří kol, Dortmund prohrál v bundeslize po sérii tří výher.

Frankfurt doma remizoval s Kolínem nad Rýnem 1:1 a v šestém soutěžním duelu po sobě uhrál nerozhodný výsledek, z toho popáté v řadě 1:1. Hosté, za něž celé utkání strávil mezi náhradníky český reprezentant do 21 let Tomáš Ostrák, remizoval v bundeslize 1:1 potřetí za sebou.

Německá fotbalová liga - 6. kolo:

Eintracht Frankfurt - Kolín nad Rýnem 1:1 (45.+6 Borre - 14. Schirí), Hoffenheim - Wolfsburg 3:1 (45.+2 Kramarič, 74. Baumgartner, 82. Kadeřábek - 25. Baku), Leverkusen - Mohuč 1:0 (62. Wirtz), Lipsko - Hertha Berlín 6:0 (16. a 70. Nkunku, 23. Poulsen, 45.+3 Mukiele, 59. Forsberg z pen., 77. Haidara), Union Berlín - Bielefeld 1:0 (88. Behrens), Mönchengladbach - Dortmund 1:0 (37. Zakaria).

1. Bayern Mnichov 6 5 1 0 23:5 16
2. Leverkusen 6 4 1 1 16:7 13
3. Wolfsburg 6 4 1 1 8:5 13
4. Dortmund 6 4 0 2 17:12 12
5. Mohuč 6 3 1 2 6:3 10
6. Kolín nad Rýnem 6 2 3 1 10:8 9
7. Freiburg 5 2 3 0 6:4 9
8. Union Berlín 6 2 3 1 8:8 9