Jiří Šimánek

Český hokejový útočník se narodil 6. října 1978. Momentálně působí v extraligovém týmu Hradce Králové.

Rodák z Českých Budějovic nakoukl mezi seniory v sezoně 1997/98, spolu s další sezonou však nastupoval především v prvoligovém Písku a Jindřichově Hradci. Postupně se stal ikonou Jihočechů, klub v průběhu dalších let opustil pouze dvakrát - kvůli několika zápasům za Vsetín a Liberec. V roce 2013 se s celým týmem Mountfieldu přestěhoval do Hradce.

Frustrující závěr. Vraštil se Šimánkem si na MS olympijskou účast nevyjeli
Ostatní sporty

Dvojskif lehkých vah Miroslav Vraštil, Jiří Šimánek skončil čtvrtý ve finále B na mistrovství světa ve veslování.
Synek, Topinková i dvojskif lehkých vah vstoupili vítězně do MS

Synek, Topinková, dvojskif lehkých vah i dvojka bez kormidelníka postoupili na MS ve veslování do čtvrtfinále. Na ostatní posádky čekají opravy.
Třinec dodržel slib a našel správnou cestu. Kometa válcuje jako Vsetín, čertíci ji nestraší
Extraliga

Zatímco Oceláři vyrukovali v semifinále na Hradec s nečekanými zbraněmi, dominance Komety připomíná tu loňskou. Anebo ještě mnohem dřívější.
Synek v Lucernu na nejlepší nestačil, ve finále skifu dojel až na šestém místě

Synek obsadil ve finále poslední šestou příčku a za prvním Mansonem z Nového Zélandu zaostal o více než třináct sekund.
Párová čtyřka bere na Světovém poháru v Lucernu bronz, Synek pojede finále v neděli

Párová čtyřka lehkých vah Jiří Kopáč, Milan Viktora, Jan Vetešník a Jan Hájek skončila v Lucernu na třetím místě v závodě Světového poháru.
Extraliga v číslech: Smolař Kubalík, tvrďák Výtisk nebo atak Kvapila na bodový rekord
Extraliga

Věděli byste kdo z ligových hráčů je nejlepší na vhazování? Kdo sbírá hlavně primární body a který ranař má nejvíce hitů a zblokovaných střel? Čtěte.
Hokejisté Třince padli doma v derby, Zlín stále bez bodu
Hokej

Hokejisté Třince dnes doma v zápase 4. kola extraligy prohráli v očekávaném derby s Vítkovicemi 3:5.
Vary vyhrály suverénně v Ostravě, Hradec znovu nedostal gól
Hokej

Hokejisté Vítkovic podlehli ve 28. kole extraligy Karlovým Varům 0:4 a v sezoně utrpěli už devátou porážku na domácím ledě.
Hradečtí: Stíhat Spartu? My chceme hlavně body a play off
Hokej

Hradec Králové vyhrál na Spartě 2:1 v prodloužení a stáhl náskok Pražanů v čele extraligy na devět bodů.
Šimánek: Hradečákům budeme cizí. Ale snad je rozehřeje derby