Konec výmluv na helmy. Skokani hodlají napravit propadák z minulé sezony

ČTK ČTK
7. 11. 2018 18:14
Čeští skokané na lyžích chtějí se staronovým koučem Davidem Jiroutkem a novým vedením v čele s předsedou Jakubem Jandou napravit nevydařenou sezonu.
ZOH 2018, skoky M střední můstek: Roman Koudelka
ZOH 2018, skoky M střední můstek: Roman Koudelka | Foto: ČOV/Pavel Lebeda

Mají jim pomoci i nové helmy, které nahradily hojně kritizovaný model z minulého roku. Nový ročník Světového poháru začne 16. listopadu kvalifikací v polské Wisle.

Minulý soutěžní rok byl pro české skokany jedním velkým trápením. Ve Světovém poháru se neprosadili a na ZOH v Koreji byla maximem dvě 25. místa Romana Koudelky. Průběžně si stěžovali také na vybavení, především na helmy, které byly výrazně objemnější než helmy soupeřů.

Na konci dubna bylo zvoleno nové vedení skokanského úseku v čele s někdejším vítězem Turné čtyř můstků Jandou. K reprezentačnímu týmu přišel David Jiroutek, který se po čtyřech letech vrátil z Ruska.

Pracoval mimo jiné na pozitivním naladění svých svěřenců. "Vznikla určitě dobrá parta, kterou si pamatuji z let, kdy ještě skákal předseda (Janda). Letní Grand Prix byla jen příprava, abychom zkusili psychiku s technickou stránkou porovnat s konkurencí. Některé výsledky se nám podařily, v některých věcech máme rezervy," řekl Jiroutek. Potěšilo ho třeba Koudelkovo třetí místo z Courchevelu.

Stesky na kvalitu vybavení by se v nadcházející sezoně neměly opakovat. "Kluci byli nadšeni z nových helem Uvex, které se nám podařilo díky Jakubovi (Jandovi) získat. Materiál je výborný," pochvaloval si kouč, který u reprezentace působil už v letech 2009 až 2014.

Janda věří, že se pokrok v zimě projeví. "Myslím, že tento tým má potenciál a že se loňská sezona nebude opakovat a budeme se radovat z dobrých výsledků," prohlásil. "Minimálně bych si představoval, aby každý závod dva byli v bodované třicítce," upřesnil.

V týmu pro Světový pohár jsou zatím Koudelka, Čestmír Kožíšek, Lukáš Hlava a Viktor Polášek. Vrcholem sezony bude vedle tradičního Turné čtyř můstků únorové mistrovství světa v rakouském Seefeldu.

 

Právě se děje

před 14 minutami

Boxerka Gajdová má z juniorského MS bronzovou medaili

Boxerka Veronika Gajdová získala na juniorském mistrovství světa bronzovou medaili. V semifinále váhy do 60 kg prohrála 1:4 na body s Indkou Vinkou.

Členka Sportovního klubu Boxing Praha se v polských Kielcích postarala o třetí českou medaili ze světového šampionátu juniorů a první v kategorii juniorek. Navázala na bronz Petra Barvínka z roku 2000 a medaili stejné hodnoty Zdeňka Chládka z roku 2008.

Gajdová na turnaji zaznamenala dvě vítězství. Nejprve zdolala jednoznačně 5:0 moldavskou soupeřku Cristinu Chiperovou a do semifinále postoupila po boji s Badmaarag Ganzorigovou z Mongolska, kterou zdolala 3:2.

"Získat medaili na juniorském mistrovství světa je úžasný pocit. Boxuju teprve dva roky," uvedla vytáhlá česká boxerka na webu mezinárodní asociace AIBA. "Jsem vyšší než většina soupeřek v mé kategorii a můžu toho patřičně využívat," řekla Gajdová.

před 38 minutami

Rusko bude mít brzy u hranic s Ukrajinou přes 120 tisíc vojáků, tvrdí ministr

Rusko bude mít brzy u hranic s Ukrajinou více než 120 tisíc vojáků, řekl ukrajinský ministr zahraničí Dmytro Kuleba. Podle šéfa ukrajinské diplomacie jsou v současné vypjaté situaci zapotřebí nové sankce proti konkrétním sektorům ruského hospodářství. V pondělí na jednání se svými protějšky z Evropské unie prý nicméně ukrajinský ministr necítil, že by evropské země měly v tuto chvíli "chuť" uvalit na Rusko další ekonomické postihy.

"Ruští vojáci stále přiházejí do blízkosti našich hranic," prohlásil v úterý Kuleba na tiskové konferenci. "Během týdne čekáme, že celkové síly dosáhnou přes 120 tisíc vojáků," dodal s tím, že to neznamená, že se na tomto počtu navyšování ruských sil v oblasti zastaví. Kyjev podle Kuleby nechce válku ani další stupňování napětí, nelze však říci, jaké další kroky podnikne Moskva.

Zdroj: ČTK
Další zprávy