Čekal jsem lepší výkony, prohlásil po Turné Janda. A pochválil Harrachov

Jaroslav Pešta Jaroslav Pešta
7. 1. 2020 14:39
Pondělním čtvrtým závodem v rakouském Bischofshofenu skončilo letošní Turné čtyř můstků. Z českého kvarteta na sebe upozornil jen Roman Koudelka, který v konečném hodnocení obsadil 17. místo. Polášek obsadil 49. příčku, Sakala 56. a Kožíšek se ani v jednom závodě neprošel kvalifikací. "Čekal jsem lepší týmový výkon, čili dobré skoky od dvou až tří závodníků,“ řekl šéf skokanů Jakub Janda.
Roman Koudelka na Turné čtyř můstků 2019-20
Roman Koudelka na Turné čtyř můstků 2019-20 | Foto: Reuters

Jaké vysvědčení by od vás dostal Roman Koudelka?

Je chvályhodné, že ve všech čtyřech závodech postoupil do druhého kola mezi třicítku nejlepších. V Ga-Pa skončil na výborné osmé příčce a naopak v Oberstdorfu se mu podle představ nedařilo. Je to škoda, protože by tak byla šance přiblížit se elitní desítce. Sám přiznal, že na letošní Turné bude vzpomínat v pozitivních duchu a i v mém hodnocení po jeho nevalných výkonech na začátku sezony převládá spokojenost.

V čem vidíte jeho největší rezervy?

Roman je vidí v nájezdové rychlosti, což by měl řešit s trenérem, stejně jako techniku skoků, která podle mého názoru nebyla špatná. Myslím si, že by také potřeboval víc uvolněnosti, kterou měl v loňské sezoně. Čekají ho další závody, v nichž bude mít možnost potvrdit svoji stále se lepšící formu.

Co byste řekl na adresu dalších třech skokanů?

Ve velice náročné soutěži se snažili sbírat zkušenosti. Polášek absolvoval Turné podruhé a Sakala dokonce poprvé. Ve velké konkurenci byl pro každého úspěch projít úspěšně kvalifikací. Tu naopak ani jednou nezvládl Kožíšek. Jsou to mladí skokani, kteří mají svůj sportovní život před sebou.

V Harrachově už se skáče

Je jistě důležité, že můstky v Harrachově a ve Frenštátě se vešly do Národního investičního plánu. Jaké jsou první ohlasy?

Jsou to první krůčky ke zlepšení celkové strastiplné situace. V posledních letech nebylo kde vychovávat talenty, nebo po přípravě v zahraničí kde ladit formu. V Harrachově už byl otevřen můstek K 70 a také ve Frenštátě, kde je o skoky velký zájem, se díky užitečné spolupráci různých složek také pokročilo.

Kdo nově otevřený můstek v Harrachově může využívat?

Starší žáci a dorostenci. Podle informací tam zaznamenali už kolem dvou set skoků. Na další můstky si ještě budeme muset ještě nějaký čas počkat, ale pokud nenastanou nějaké komplikace, tak začátkem února by se na Ještědu měl uskutečnit mezinárodní FIS Cup.

 

Právě se děje

před 41 minutami

Na severu Minneapolisu někdo střílel na příslušníky národní gardy. Novináři si stěžují na policejní násilí

Na severu amerického Minneapolisu někdo v noci na neděli střílel na dvojici příslušníků národní gardy. Ti na místě hlídkovali v návaznosti na policejní zásah proti 20letému černochovi. 

Incident se odehrál asi osm kilometrů od předměstí Brooklyn Center, kde předchozí neděli policejní kontrola na silnici skončila smrtí Daunteho Wrighta. Na gardisty někdo střílel z projíždějícího vozu krátce po čtvrté hodině ranní (11:00 středoevropského času). Jeden z mužů byl hospitalizován kvůli zranění způsobenému rozbitým sklem, druhý podle vyjádření národní gardy státu Minnesota utrpěl jen "povrchové" rány.

Po nepokojích vyvolaných zásahem proti Wrightovi se o víkendu objevovaly zprávy o agresivním jednání bezpečnostních složek vůči novinářům, kteří protesty pokrývali. Na použití pepřového spreje nebo bezdůvodnou vazbu si stěžovali pracovníci agentury AFP, televize CNN i deníku The New York Times (NYT). Guvernér státu Minnesota Tim Walz v neděli označil zásahy proti novinářům za nepřijatelné.

Zdroj: ČTK
před 55 minutami

Střelci z FedEx v Indianapolis vloni zabavili brokovnici, pak si koupil dvě pušky

Mladík, který v noci na pátek zabíjel v areálu kurýrní firmy FedEx v americkém Indianapolisu, si dvě poloautomatické pušky použité při útoku pořídil legálně. Brandon Hole tak učinil několik měsíců poté, co mu byla zabavena brokovnice kvůli obavě jeho matky o jeho duševní zdraví, oznámila podle amerických médií policie. Agentura AP v neděli napsala, že ve státě Indiana platí zákon zavedený ve snaze nákupům zbraní za takovýchto okolností zabránit.

Policie popsala zbraně použité při krveprolití ze čtvrteční noci jako "útočné pušky". Hole, kterému bylo 19 let, s nimi v logistickém centru u letiště v Indianapolisu zabil osm lidí. Následně bývalý zaměstnanec firmy FedEx spáchal sebevraždu.

Zbraň mu byla zabavena na základě státního zákona z roku 2005, který umožňuje úřadům odebírat lidem zbraně v případě signálů ohledně jejich možných sklonů k násilí. Město prověřuje, jestli v tomto případě nedošlo k zanedbání ve vymáhání zbraňového zákona. 

Zdroj: ČTK
Aktualizováno před 1 hodinou

V texaském Austinu někdo zastřelil tři lidi, policie pátrá po podezřelém

Policie v texaském Austinu v neděli pátrala po 41letém muži v návaznosti na střelecký incident, při kterém přišly o život tři oběti. Podezřelý byl považován za nebezpečného, panovala obava, že by mohl vzít rukojmího. O událostech informovaly agentury Reuters a AP.

"Zdá se, že jde o izolovanou událost v domácnosti, obyvatelstvu nebezpečí nehrozí," uvedla austinská policie. Její šéf Joseph Chacon ale také vyjádřil obavu, že by hlavní podezřelý "mohl případně vzít rukojmího a sám se někde ukrývat a čekat, než odejdeme". Policie obyvatele vyzývala, aby se vyhýbali oblasti na severozápadě města, kde se střelba odehrála. Lidé z dané oblasti pak neměli vycházet na ulici.

Na místě podle svědků zasahovalo více policejních jednotek a sanitky, uvedla agentura AP. Při střelbě přišli o život dvě ženy latinskoamerického původu a jeden muž tmavé pleti. "Zatím nemáme informace o dalších obětech," uvedly zdravotnické úřady.

Údajný pachatel Stephen Broderick se podle Chacona s oběťmi znal, pozadí incidentu ale policejní velitel dále neosvětlil. Hledaného muže popsal jako černocha nižší postavy. Vyšetřovatelé nevěděli, zda uprchl v automobilu, pracovali ovšem s předpokladem, že je ozbrojený.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Při nehodě vozu Tesla zahynuly dvě osoby, za volantem nikdo neseděl

Dva muži zemřeli při srážce vozu Tesla S se stromem nedaleko amerického města Houstunu. Podle místní policie v autě ale nikdo neseděl za volantem, informovala dnes agentura Reuters. Tesla ani úřady pro silniční bezpečnost nehodu nekomentovaly.

Podle místních médií se nehoda stala v sobotu. Vůz jel vysokou rychlostí, když nezvládl zatáčku a narazil do stromu. Po uhašení požáru policie našla ostatky dvou mužů - jeden seděl v přední části na sedadle spolujezdce a druhý v zadní části vozu.

Nehoda se stala v období, kdy se kvůli několika nehodám zvýšila pozornost vůči systému poloautomatického řízení americké automobilky. Americké silniční úřady prošetřují několik desítek nehod vozů Tesla.

Zdroj: ČTK
Další zprávy